Міжнародний день дівчат – щорічна ініціатива ООН на підтримку дівчат в усьому світі

Міжнародний день дівчат

11 жовтня у світі з 2011 року відзначається Міжнародний день дівчат. Ініційовано цю дату Організацією Об’єднаних Націй  з метою привернення уваги  к проблемам системного порушення прав  дівчат у всьому світі.

Ранні дитячі шлюби, примусове каліцтво геніталій, позбавлення права здобуття освіти, насильство, сексуальні домагання – це великий спектр проблем, що має негативні наслідки для становища дівчат в багатьох країнах світу. Великим залишається вплив існування гендерних стереотипів на формування їх світогляду. У результаті в суспільстві продовжується тенденція к розділенню гендерних ролей: якщо хлопців виховують, як «годувальників», то дівчинку з самого малечку як   «берегиню», «дружину», «маму». Цей розподіл  створює бар’єри у розвитку потенціалу дівчат до зростання у видах діяльності, які не вважаються у суспільстві «жіночими». Тим самим це призводить до особистісної кризи від нереалізованості, а в цілому  до гендерного розриву в усіх сферах суспільно-економічного життя країни.

 В Україні впроваджується багато ініціатив щодо підтримки та розвитку потенціалу дівчат від законодавчих актів до підтримуючих проєктів громадських організацій. Не винятком є й Центр гендерної культури, який через напрямки діяльності активно пропагує рівність прав та можливостей. Наприклад, екскурсії в Музей жіночої та гендерної історії сприяють усвідомленню впливу гендерних установок, робота з вчительством допомагає впроваджувати в освітніх закладах недискримінаційні підходи в навчанні. Слід відмітити також роботу Студії жіночого лідерства, в рамках якої з жовтня розпочалася активна фаза «Лідерки покоління F», спрямованого на підтримку лідерського потенціалу старшокласниць зі східних областей України

 Команда Центру гендерної культури вітає всіх дівчат та наголошує на актуальності приділення уваги забезпеченню рівних прав та можливостей вже з дитячого віку, що в майбутньому буде сприяти гармонійному психо-соціальному розвитку та впливати на зменшення соціальних й економічних наслідків від гендерної нерівності.