Міжнародний день дівчат у STEM

День дівчат у STEM

У сучасному календарі 23 квітня відзначено як Міжнародний день дівчат у STEM/ІТ (S – science, T – technology – Е-engineering – М-mathematics).

В цей день по всьому світі проходять різноманітні заходи та події, направлені на заохочення дівчат та молодих жінок до діяльності в сфері ІТ.

Українське суспільство залишається патріархальним. Наслідком цього є те, що традиційно в галузі інформаційних технологій більше представлено саме чоловіків. Жінок в цій сфері  лише до 20 %. Для скорочення цього розриву експертки та експерти пропонують формувати STEM-компетентності вже зі шкільного віку. Сьогодні у системі української освіти все більше уваги приділяється впровадженню в навчальні процеси напрямків STEM. Це є дуже перспективним з точки зору ефективності засвоєння знань та розвитку якісно нових професійних умінь  майбутніх фахівців та фахівчинь. У державному та громадському секторі впроваджуються спеціальні програми, що направлені на подолання гендерних стереотипів, починаючи з навчання у школі. Серед успішних кейсів: інформаційна кампанія для школярства Харківщини «Обирай професію за покликанням», що була проведена Центром гендерної культури у жовтні 2019 року; програма «Дівчата STEM», що впроваджується Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності».

Цьогріч  особливо яскравою подією став «День дівчат в ІСТ: онлайн-марафон з надихаючими жінками», що був зорганізований за ініціативи та підтримки Фонду народонаселення ООН. Унікальне 16-годинне спілкування дівчат з представницями сфери інформаційно-комунікаційних технологій позиціоновано як найбільший та найдовший в історії України онлайн-марафон. Під час події зареєстровані учасниці змогли прокачати свої навички, познайомитися та поспілкуватися із успішними ІТ-фахівчинями, послухати та надихнутися історіями успіху.