Міжнародний день фемінізму

Міжнародний день фемінізму

30 травня 1431 р. було страчено Жанну д’Арк, засуджену як єретичку.

Понад 10 років цей день – 30 травня – світ відзначає як  Міжнародний день фемінізму – суспільного руху за права жінок, рівноправ’я, можливість самореалізації.
Саме завдяки невпинній та безстрашній боротьбі феміністок сьогодні жінки мають можливість навчатися в університетах, займатися спортом та мандрувати, голосувати та обіймати керівні посади, отримувати спадок, мати рахунки у банках та професійно реалізовуватися. .

Не дивлячись на те, що весь світ користується надбаннями, отриманими протягом не одного століття, у суспільній свідомості існує безліч упереджень щодо феміністок.
Команда Інституту креативних інновацій підготувала відповіді щодо п’яти поширених міфів про фемінізм:

❌ Феміністки ненавидять чоловіків.
⚠️Виступати за права жінок – не означає виступати проти прав чоловіків. Жінки прагнуть однакового доступу до посад, рівної із чоловіками зарплатні, справедливого поділу домашніх обов’язків.

❌ Фемінізм руйнує родини.
⚠️ Фемінізм надає можливість переосмислити владу та нерівності у родинах. Звернути увагу на те, що варто будувати справедливі відносини (із рівномірним розподілом хатньої та доглядової праці між членами подружжя), без насильства і влади.

❌ Феміністки становлять демографічну загрозу.
⚠️ Суспільство прагнуть залякати, що жінки перестануть народжувати дітей і народ вимре. Для цього феміністок наділили такими якостями як не любов до чоловіків, дітей та сім’ї, а головною метою у житті для них поставили кар’єру.

❌ Фемінізм притаманний лише жінкам, чоловік не може бути феміністом.
⚠️ Права жінок, це не лише справа жінок і чоловіки це усвідомлюють. Вони не бояться говорити що насиллю над жінками не може бути виправдання, не бояться визнавати, що хлопчиків і дівчаток виховують по-різному і нав’язують ґендерні стереотипи з дитинства.

❌ Українській традиції не притаманний фемінізм, це протиприродно.
⚠️ Численні наукові та дослідницькі праці вже довели хибність цього міфу. Леся Українка та Ольга Кобилянська кинули виклик домінуючій чоловічій традиції, бо відчували себе спадкоємницями зрілої традиції “жіночої літератури”, маючи своїми попередницями Марка Вовчка і Ганну Барвінок, Олену Пчілку та Наталю Кобринську.

Саме завдяки зусиллям феміністок міжнародна спільнота визнала права жінок як сферу прав людини. Суть та цінність фемінізму в тому, що він дає жінці право вибору без обмежень та жорсткого контролю, які продовжує вибудовувати патріархат. Та й життя висуває все нові та нові виклики. Сьогодні таким викликом стала пандемія COVID 19. Ось чому, відзначення Міжнародного дня фемінізму набуває нового значення та сенсу.