Міжрегіональні хаби та протидія насильству

Міжрегіональні хаби та протидія насильству

У багатьох світових та українських новинах наразі можна почути про загострення ситуації, пов’язаної з випадками гендерно зумовленого насильства. Генеральний Секретар ООН Антоніу Гуттереш у зверненні до світової спільноти приділив окрему увагу створенню умов для протидії поширенню епідемії насильства.

Україна, не зважаючи на карантин, також активно працює у сфері надання послуг жертвам насильства за ознакою статі. Хоча деякі служби перейшли в режим онлайн-консультування, інші, такі як поліція та медичні заклади, продовжують у рамках своїх повноважень екстрено реагувати на випадки заподіяння тілесних ушкоджень. Враховуючи велике навантаження внаслідок епідемії коронавірусу на всі відповідальні служби, громадський сектор також не залишається осторонь й долучається до надання допомоги.

9 квітня 2020 року для представництва 5 регіональних хабів, що функціонують з березня поточного року в рамках проєкту інституту «РАCT «Жінки України: залучені спроможні, незламні» відбувся вебінар «Особливості надання допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Виклики у зв’язку із коронавірусною інфекцією».

У зв´язку з тим, що новоствореним міжрегіональним центрам у проєкті делеговано надання організаційно-технічної підтримки жіночим правозахисним організаціям, зазначений вебінар став необхідним теоретичним ресурсом для поширення інформації в регіонах.

Ведуча вебінару Галина Скіпальська, яка є виконавчою директоркою МБФ «Українська фундація громадського здоров’я», надала аудиторії вичерпну інформацію про актуальні виклики в Україні, що обумовлюють збільшення випадків домашнього насильства.

Також протягом онлайн-заходу експертка приділила увагу наступним темам:

  • новини сучасного законодавства України;
  • складнощі притягнення кривдника до адміністративної відповідальності;
  • спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству;
  • суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
  • органи та установи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
  • загальні та спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб;
  • порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та інше.

Наприкінці представництво хабів отримали практичні рекомендації для створення необхідних умов в організаціях щодо надання послуг та контакти «гарячих» ліній для подальшого поширення на своїх соціальних ресурсах.