Молодіжна ініціатива FemForYouth

Молодіжна ініціатива FemForYouth

В травні 2020 року командою у складі Ярини Холод, Вікторії Карпи та Марка Мостового було започатковано інноваційну молодіжну ініціативу FemForYouth. Головна ідея проєкту та його мета – підвищення обізнаності школярства у питаннях прав людини та гендерної рівності. Результатом проєкту стало створення авторського шкільного щоденника з контентом про важливість гендерної рівності, різноманіття та прав людини.

Сторінки щоденника містять багато інформації про національне та міжнародне законодавство у сфері забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків, шкідливість гендерних стереотипів, гендерну статистику. Крім того, приведено багато фактів щодо історії фемінізму та феміністичного руху в Україні та світі, фактів про жіночі історичні постаті, надихаючі цитати, інформацію про сексуальну освіту, нульову толерантність до насильства.
Інноваційність проєкту була ще і в тому, що авторська команда запропонувала підліткам і вже не підліткам написати в мережі Інстаграм власні історії приходу у фемінізм, отримала дуже багато історій і деякі з них можна прочитати в щоденнику.

Друкована версія щоденника розсилається по партнерських організаціях, а електронну згодом буде розміщено на інформаційних ресурсах, в т. ч. Центру гендерної культури. Один з примірників щоденника стане експонатом Музею жіночої та гендерної історії.

Проєкт виконувався в програмі міні-грантів ГО Центр «Жіночі перспективи» за фінансової̈ підтримки Фундації̈ «Інститут відкритого суспільства», а також за підтримки ГО «Валькірія».