Нагорода імені Гілларі Клінтон від Джорджтаунського інституту жінок, миру та безпеки — 2022

Нагорода імені Гілларі Клінтон від Джорджтаунського інституту жінок, миру та безпеки — 2022

5 грудня відбулося вручення відзнаки Гіларі Родхем Клінтон та Джорджтаунського інституту жінок, миру та безпеки за лідерство у визнанні важливої ролі жінок у створенні більш мирного та безпечного світу.
Відзнака Гілларі Родхем Клінтон присуджується щорічно за лідерство у визнанні важливої ролі жінок у створенні мирного та безпечного світу. З 2014 року церемонія відбувається спільно з Інститутом Миру Джорджтаунського Університету, штат Вашингтон, керівницею якого є Мелані Вервієр.

Церемонію нагородження — 2022 було присвячено українським жінкам, які виборюють свободу і незалежність своєї країни та ведуть миротворчу діяльність, правозахисну та гуманітарну роботу в Україні.

Нагороду за видатне лідерство у захисті прав жінок та створення більш мирного та безпечного світу для всіх у номінації «П’ять взірцевих жінок-лідерок» було вручено першій леді п. Олені Зеленській, урядовій уповноваженій з питань гендерної політики п. Катерині Левченко, співзасновниці й директорці зі стратегічного розвитку Українського жіночого фонду п. Наталії Карбовській та правозахисниці й очільниці «Центру громадянських свобод» п. Олександрі Матвійчук.

П’яту відзнаку отримала Графіня Вессекська Софі (Великобританія) за внесок у справу боротьби за мир, в т. ч. за діяльність на підтримку України.

«Якщо бодай уявити, що Росія начебто може перемогти — а цього ми ніколи не допустимо, — мир перестане існувати в принципі. Уявіть, що кожен диктатор вирішить, ніби може вчиняти геноцид проти мирних людей. Уявіть, що терористи диктуватимуть правила вільному світу. Уявіть, що маніяки зрозуміють безкарність своїх злочинів. Це те, як зараз бачить майбутній світовий порядок Росія. І те, проти чого ми воюємо», — сказала Зеленська у промові, яку виголосила під час нагородження.
Вона зазначила, що хоче розділити нагороду з кожною українкою та українцем, які відстоюють право на мир в Україні, й по всьому світу.