Наука – це вона

STEM is Fem

За підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) STEM is Fem  запускає освітній арт-проєкт «Наука – це вона», покликаний відновити історичну та гендерну справедливість по відношенню до видатних українських науковиць, адже інтелект, працелюбство, талант та відданість свої справі не залежать від статі та віку!

Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності», з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.

Наука може бути молодою та сучасною, вибуховою та захопливою! Наука, як і мистецтво, вічна та життєдайна! У проєкті поєднаються два світи та будуть представлені 12 портретів видатних українських науковиць, створених відомими художниками та художницями, які будуть поєднані із важливою інформацією про них, представленою в формі есе.

Кібернетикиня Катерина Ющенко, математикиня Клавдія Латишева, молекулярна біологиня Ганна Єльська, фізикиня Антоніна Прихотько, фізикиня Ольга Перевозчикова, нейроморфологиня Галина Скибо, нейробіологиня Нана Войтенко, математикиня Олена Ванєєва, орнітологиня Наталія Атамась, генетикиня Оксана Півень, генетикиня Світлана Арбузова, математикиня Марина В’язовська – ось дванадцять героїнь проєкту. Саме їх ви впізнаєте на портретах, і їм будуть присвячені твори конкурсанток.

Авторок 12 найкращих есе чекають подарунки від партнерcьких організацій та всеукраїнське визнання.

Головний приз – стипендія на навчання!

Основні умови конкурсу на найкраще есе:

  • Авторкою може бути дівчина від 14 до 21 років.
  • Ця робота має бути 100% оригінальна та ніколи раніше не опублікована.
  • Всі факти, пов’язані з іменем героїні, повинні відповідати дійсності та бути достовірними. Есе не має містити вигадок.
  • Обсяг твору – до 500 слів, мова – українська.
  • Есе має висвітлювати такі питання: якою науковою діяльністю займалась героїня, її основні здобутки та досягнення, як винаходи чи діяльність науковиці вплинули на сьогодення і яке особисте враження авторки від неї.
  • Форму для подачі есе та докладні правила конкурсу  на  сайті https://stemisfem.org/

Роботи приймаються до 23:59 15.03.2021