Нобелівська премія – 2020

Нобелівська премія – 2020

Нобелівська премія (швед. Nobelpriset) — престижна міжнародна премія, заснована відповідно до заповіту шведського підприємця та винахідника Альфреда Нобеля 1895 р. Премія присуджується щорічно з 1901 р. за видатні заслуги у галузі фізики, хімії, фізіології та медицини, літератури та діяльності за збереження миру.
1968 р. Банком Швеції заснована так звана Нобелівська премія з економіки (швед. Nobelpriset i ekonomi), офіційна назва — Премія Шведського центрального банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля (швед. Sveriges Riksbanks pris i ekonomisk vetenskap till Alfred Nobels minne), вперше присуджена 1969 р.
У 2020 р. список жінок, які отримали Нобелівську премію поповнився одразу чотирма іменами.

Лауреатками премії з хімії-2020 стали Еммануель Шарпентьє та Дженніфер А. Дудна. Вони здобули перемогу за «розвиток методу редагування геному».

Нобелівську премію з фізики цього року вручили вченим, які зробили відкриття в астрономії.

Андреа Гез розділила премію із Райнхардом Генцелем за відкриття надмасивних компактних об’єктів в центрі галактики Чумацький Шлях. Об’єкт Стрілець А, який досліджували вчені, виявився чорною дірою. Андреа Гез стала четвертою жінкою в історії, нагородженою Нобелівською премією з фізики.

Нобелівську премію у галузі літератури у 2020 році присуджено американській поетесі Луїзі Ґлюк «за її безпомилковий поетичний голос, який завдяки своїй суворій красі перетворює індивідуальне існування на загальне».

Тож тепер у списку нагороджених Нобелівською премією 56 жіночих імен.