ОБ’ЄДНУЙТЕСЯ! Активізм за припинення насильства щодо жінок та дівчаток!

Активізм за припинення насильства щодо жінок та дівчаток

Гендерно зумовлене насильство залишається найпоширенішим порушенням прав людини в усьому світі, що зачіпає, за оцінками кожну з трьох жінок, і ця цифра практично не змінилася за останнє десятиліття.

П’ять років тому під час заходів кампанії «16 днів проти насильства» рух #MeToo викликав глобальну мобілізацію активістів та активісток по всьому світі, що привернуло увагу багатьох країн до запобігання насильству щодо жінок і дівчат та реагування на нього. З того часу безпрецедентна поінформованість дали імпульс невпинній роботі активісток за права жінок. Інші світові рухи, такі як #NiUnaMenos, #BalanceTonPorc, #TimesUp, також стали каталізаторами змін.

Припинення насильства щодо жінок і дівчат стоїть на політичному порядку денному як ніколи раніше. На міжнародному рівні було досягнуто прогресу у зміцненні законів та політики, основних послуг та стратегій профілактики.

В Україні протягом останніх років прийнято низку нормативних документів із запобігання та протидії гендерному насильству. Працюють спеціалізовані служби підтримки постраждалих, такі як притулки, кризові кімнати, денні центри. В громадах налагоджено взаємодію суб’єктів у напрямку здійснення допомоги постраждалим. В листопаді в Україні вступила в дію Стамбульська конвенція, що є також гарантом забезпечення надійного захисту постраждалих від домашнього насильства. І це стає особливо важливим під час важких випробувань війною в Україні.  Міжнародний девіз цьогорічної кампанії «16 днів проти насильства» – «Об’єднуйтеся». Це заклик до всіх без виключення, бо єднання завжди стає потужним стимулом для рушійних змін. Центр гендерної культури також приєднується щороку до кампанії, проводячи щодня з 25 листопада різноманітні флешмоби, просвітницькі заходи, онлайн-марафони. Серед заходів багато партнерських ініціатив, до яких долучаються жіноцтво, громадські організації, державні установи. Про тематичні події Центру можна ознайомитися на сайті, а також на сторінці у фейсбуці.