«Обирай професію за покликанням»

Старт інформаційної кампанії «Обирай професію за покликанням»

Інформаційна жовтнева кампанія «Обирай професію за покликанням» добігла кінця. Протягом місяця команда Центру гендерної культури активно працювала над донесенням основного меседжу кампанії до школярства, молоді та дорослих. Відбувалася ця робота в соціальних мережах, навчальних закладах Харківщини та просторі Центру гендерної культури.

На початку активних заходів у Харківському пресклубі пройшла пресконференція про старт інформкампанії «Обирай професію за покликанням». Серед залучених спікерок були: Ганна Каракуркчі – начальниця навчального відділу, радниця з гендерних питань начальника Військового інституту танкових військ НТУ «ХПІ», Лариса Шевченко – кандидатка психологічних наук, доцентка Харківського національного університету внутрішніх справ, Олена Даниліна – заступниця начальника відділу з профорієнтації Харківського обласного центру зайнятості та Дарія Велигодська – піар-менеджерка Центру гендерної культури. Запрошені експертки обговорювали важливість свідомого вибору, перебіг вступної кампанії-2019, а також майбутні заплановані інформаційні заходи.

В рамках кампанії на інтернет-ресурсах Центру гендерної культури та партнерських організацій пройшла демонстрація 4 соціальних відео про жінок та дівчат у «нежіночих професіях». Підготовчі зйомки тривали протягом двох місяців. Героїні відео – харківські фахівчині та студентки.

Щотижня на соціальних сторінках Центру гендерної культури пропонувався до перегляду новий ролик, а також у Центрі відбулися чотири презентації тематичного відео за участі героїнь.

«Мистецтво – жіноча справа» – перший ролик про Вікторію Рацюк – диригентку ХНАТОБу ім. М. В. Лисенка. Під час презентаційної зустрічі з героїнею діти та вчительство почули розповідь мисткині про її професійний шлях до музики та особливості оперного мистецтва, передивлялись фрагменти опер та балету й ставили запитання. Наприкінці талановита диригентка дала дітям декілька настанов про те, як все ж таки важливо присвятити життя улюбленій справі.

Героїнями наступного соціального ролика «Захист Вітчизни – жіноча справа» стали курсантки чотирьох військових вишів Харкова – Христина Бойчук, Христина Стороженко, Анастасія Козинець та Тетяна Сокова. В ході презентації соціального ролику в Центрі гендерної культури дівчата ділилися власним досвідом про впевнений шлях до своєї мети стати професійними фахівчинями у справі захисту України.

ІТ-фахівчині GlobalLodgik Анна Сегеда, Вероніка Бурковська, Віталія Макушевська взяли участь у зйомках ролику «ІТ – жіноча справа». Знайомство дівчат з майбутніми абітурієнтами та абітурієнтками було доволі активним. Героїням ставили багато запитань: від кодів програмування та рівня освіти до розміру заробітної платні. Цікавими та цінними були розповіді дівчат про шлях в ІТ-сферу та витоки появи бажання займатися інформаційними технологіями.

Вікторія Белявцева – керівниця апарату Харківської обласної державної адміністрації стала героїнею відеоролику «Державне управління – жіноча справа». Діалогова зустріч зі старшокласницями, які зібралися на презентацію відео, видалася інформативною та захоплюючою. Харизматична та успішна держслужбовиця розповіла про професійний досвід та цікаві автобіографічні факти.

Для вчительства, дітей та батьків фахівчині Центру гендерної культури та залучені експертки також проводили різноманітні тематичні заходи на базі приміщення Центру та Музею жіночої та гендерної історії.

Координаторка «Майстерні гендерночутливого вчительства» Тетяна Дрожина на профорієнтаційному воркшопі розповіла педагогам та педагогиням про історичні витоки гендерного поділу на «чоловічі» та «жіночі» професії, а також запропонувала вправляння у написанні сценарію позакласної години для учнівства старших класів на тему «Обирай професію за покликанням».

Під час тренінгу для дітей «Як обрати професію мрії?» психологиня Вікторія Мельман допомагала старшокласницям та старшокласникам розбиратися з власними здібностями та ресурсами.

А батьки разом з фахівчинями Харківського міського центру зайнятості на профорієнтаційному тренінгу в Центрі гендерної культури шукали відповідь на питання меж впливу на дитину у професійному визначенні.

«Дитяча площАРТка» разом з дівчатами та хлопцями 10-го та 11-го класів Харківського академічного художнього ліцею створили серію графічних робіт про вибір за покликанням. Зазначені роботи потім потрапили на тематичну виставку плакатів під час фінального тест-драйву професій.

Центр випустив серію постерів з фемінітивами з назв професій державного управління, мистецтва, військової справи та ІТ-сфери. Зазначені постери стали основою для стікерів, що були розповсюджені під час фінального івенту «Тест-драйв «Професія – за покликанням» серед дітей та дорослих. Більше про захід https://www.genderculturecentre.org/test-drayv-profesiya-za-poklikannyam/.