
З 21 по 23 травня Харків та Центр гендерної культури приймали гостей із Вінниці в межах проекту «ВПО та приймаючі громади: побудова толерантності через діалог», що реалізується Українським жіночим фондом за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта у чотирьох областях України: Харківській, Вінницькій, Дніпропетровській та Херсонській. Партнер у Харківській області – Центр гендерної культури.
Харків – місто, що багате на пам’ятки як історичні, так і сучасні. Оглядову автобусну екскурсію містом, що відбулася в перший день обмінного візиту, на другий день доповнила піша авторська екскурсія Вікторії Склярової «Невідомі історії знаних харків’янок». Авторка відкрила гостям таємниці куточків, де виникала історія життя та вирішувалися долі знаних харків’ян і харків’янок. Така екскурсія дозволила побачити не лише красу Харкова, але й пізнати душу міста.
Візит делегації з Вінниці збігся з презентацією авторського арт-проекту Жіноча історія у бісері/ Beading the Womantory, що відбулася під час ХVІ Виставки рукоділля «Craft. Business&Hobby». Гості змогли відвідати цю міжнародну подію та ознайомитися із проектом.
У продовження програми – візит та знайомство із системою роботи та проектами Центру гендерної культури, участь у презентації книжки «Гендер для всіх», яку проводила гендерна експертка Тамара Марценюк
Програма триденного візиту була дуже насиченою: крім Центру гендерної культури та Музею жіночої та гендерної історії жіноча делегація відвідала Асоціацію багатодітних сімей «АММА», Адаптаційно-культурний центр «АКЦентр» та взяли участь в круглому столі «Результати проекту «ВПО та приймаючі громади: розбудова толерантності через діалог», на якому були презентовані результати ініціатив, реалізованих у рамках проекту, в т. ч. виставка «Місцями забутих мрій», дитячі малюнки, що були зроблені дітьми 7 шкіл м. Люботин у рамках ініціативи «Простягни руку допомоги».
![]() |
![]() |
На закінчення – фото та подарунки – фірмові харківські ласощі та сувеніри, які гості увезли із собою на пам’ять про цей незвичайний візит.