Оцінка організаційно-технічної спроможності в Центрі гендерної культури

Оцінка організаційно-технічної спроможності в Центрі гендерної культури

Одним з завдань проєкту “Жінки України: залучені, спроможні, незламні”, що впроваджується організацією Pact Ukraine за підтримки уряду Канади є підвищення організаційно-технічної спроможності жіночих організацій. І для цього в проєкті для відібраних міжрегіональних ресурсних  центрів запланована низка тематичних заходів. 

Обов’язковою процедурою, передбаченою в проєкті для хабів, є інтегрована оцінка організаційного та технічного потенціалу (ІТОСА), що  дозволяє визначити сильні та слабкі сторони в роботі організації та розробити план з розвитку потенціалу. 

Протягом двох днів 30 червня та 1 липня команда Центру гендерної культури, що є Східним міжрегіональним хабом, долучилася до зазначеної методики оцінювання. Разом із Світланою Куц, експерткою з оцінки оргспроможності учасники та учасниці процесу ІТОСА за допомогою спеціальних вправ та  інструментів оцінювали актуальні  сфери діяльності жіночих організацій: стратегічне планування, врядування і операційний менеджмент, людські ресурси, фінансовий менеджмент, моніторинг і оцінка, партнерство і мережування, мобілізація ресурсів, комунікаційна стратегія та технічна експертиза. Саме ці сфери були визначені під час робочої зустрічі, що проходила в рамках проєкту у березні 2020.

Наступного дня фасилітаторка представила команді оброблену аналітику, що дозволило всім побачити слабкі та сильні сторони організації, розібратися з витоками проблем та розробити подальші кроки. Надалі результати проведеної роботи стануть основою для розробки плану інституційного розвитку Центру гендерної культури. 

Поза прикладною значимістю методики  для підвищення організаційно-технічної спроможності Центру, важливим є те, що тренерки та тренери Центру після знайомства з методом також зможуть проводити ITOCA для відібраних жіночих організацій східного кластеру України.