
У грудні 2015 року з метою досягнення повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки у світі сталася важлива подія. В резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року ООН було започатковано відзначення Міжнародного дня жінок та дівчат у науці. Відтоді щорічно 11 лютого по всьому світі проходить багато заходів на підтримку ініціативи.
Центр гендерної культури активно підтримує подію багато років поспіль, долучаючи вчительство , школярство, студентство та партнерські організації. Цьогоріч 11 лютого був ініційований тематичний онлайн-інтерактив, який проходив на базі телецентру Харківського університету радіоелектроніки у партнерстві із Департаментом науки та освіти Харківської обласної державної адміністрації.
Основна мета інтерактиву – зробити вкотре наголос на рівності залученості жіноцтва та дівчат до науки та актуалізувати теми участі в наукових спільнотах шкільного періоду навчання не тільки хлопчиків, але і дівчат. Про це й торкнулися у своїх зверненнях до учасників та учасниць запрошені спікерки: Наталія Сухорукова — головна спеціалістка відділу науки, вищої та професійної освіти Департаменту науки і освіти Харківської обласної адміністрації та Тетяна Дрожжина — координаторка роботи Майстерні гендерночутливого вчительства ЦГК.
Яскравими та мотивуючими прикладами участі жінок у розробці наукових досягнень стали виступи харківських науковиць:
Альони Глушко, старшої викладачки кафедри зварювання НТУ «ХПІ», керівниці команди стартапу Weld together, переможниці Конкурсу молодіжного підприємництва «Winter Startup Session -2021»;
Наталії Шматько, професорки, директорки стартап-центру НТУ «ХПІ» Spark;
Музики Катерини, професорки кафедри біомедичноі інженеріі Харківського національного університету, фіналістки Преміі Лореаль-ЮНЕСКО «Для жінок у науці»- 2021.
В ході інтерактиву були представлені креативні відеоролики про участь жінок у науці, створені дітьми у минулорічному фестивалі «Рівність у науці очима дітей».
Наприкінці інтерактиву всі бажаючі мали можливість протестувати свої знання про участь жіноцтва у науці у тематичному квізі, у якому за перемогу змагалися учнівство старших класів Харківщини.
Слід зазначити, що представниці жіночих ГО-учасниць проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» також були запрошені до заходу. Для партнерських ЖО цей інтерактив став корисним з точки зору прикладу міжсекторальної взаємодії в онлайн-форматі для підсилення лідерського потенціалу цільових аудиторій дівчат та жінок. Центр гендерної культури також запрошує протягом місяця до відвідування тематичної виставки «Жінки в науці», яка проходить у Музеї жіночої та гендерної історії.