
Волонте́рство, або волонте́рська дія́льність (від фр. volontaire (доброволець) — добровільна безкорислива суспільно корисна діяльність, що здійснюється і окремими людьми, і організаціями.
Закон України «Про волонтерську діяльність» визначає її як добровільну неприбуткову соціально спрямовану діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги (безоплатних робіт та послуг). Згідно з цим законом, волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності і ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності та неприбутковості. Вона не включає діяльність, що здійснюється на основі сімейних, дружніх чи сусідських відносин.
Волонтерство є однією з форм благодійності і однією з підвалин громадянського суспільства. За деякими оцінками, кожного року в світі у волонтерській діяльності беруть участь понад 100 млн осіб, і в багатьох країнах вона забезпечує 4-8 % ВВП. З 1985 року щорічно 5 грудня відзначається Міжнародний день волонтера.
Харківську обласну молодіжну громадську організацію «Харківський центр волонтерів» було створено у 2007 році з метою надання волонтерської допомоги соціально незахищеним верствам населення, розвитку волонтерського руху, активного залучення молоді до реалізації соціальних програм.
До складу організації входять студентство, учнівство шкіл, представництво студентського та шкільного самоврядувань, інших громадських організацій. Активні волонтерки та волонтери, маючи велику соціальну вмотивованість, на ентузіазмі долучаються до важливих суспільно корисних заходів і стають надійними партнерами державних установ та громадських об’єднань. За словами голови організації Світлани Сітнік «волонтерська діяльність для членів та членкинь волонтерського центру є змістом життя та джерелом натхнення».
Партнерство Центру гендерної культури з «Харківським центром волонтерів» завдяки спільній ініціативі розпочалося у жовтні. Активне волонтерство Харкова долучилося до партнерської допомоги в підтримці інформаційної кампанії «Обирай професію за покликанням» та участі в профорієнтаційній події Центру «Тест-драйв «Професія – за покликанням». Волонтерство активно долучається і до інших заходів, що проходять у Центрі гендерної культури, а також під час власних заходів розповсюджує друковану продукцію ЦГК.
На базі Центру гендерної культури восени стартувала «Школа волонтерів», де для слухачів та слухачок протягом трьох місяців проводяться навчальні заняття. Експертки та експерти «Харківського центру волонтерів» навчають майбутніх волонтерок та волонтерів плануванню й проведенню соціальних акцій і заходів, тайм-менеджменту, психології, арт-терапії.

З нагоди Міжнародного дня волонтера Центр гендерної культури вітає «Харківський центр волонтерів» з побажаннями нових успіхів у допомозі людям, підготовці майбутніх волонтерів та волонтерок й продуктивного партнерства.