Перейменування Дня захисника України на День захисників та захисниць України

День захисників та захисниць України

14 липня 2021 року Верховною Радою прийнято рішення про зміну назви державного свята День захисника України на День захисників і захисниць України. За внесення змін у ст. 73 Кодексу Законів про працю проголосували 317 депутатів та депутаток.

Ця подія є дуже важливою з огляду збільшення в останні роки кількості жінок та їх ролі в українській армії. У пояснювальній записці до законопроєкту стверджується, що реформа допоможе «забезпечити гендерно-збалансоване висвітлення ролі військовослужбовців обох статей, які захищають незалежність і територіальну цілісність країни в рядах збройних сил… За даними Міністерства оборони України, сьогодні у Збройних Силах України служать 27074 жінок-військовослужбовців, з них 949 — старші офіцерки. Статус учасника бойових дій за участь в АТО/ООС надано 9916 жінкам, 166 військовослужбовиць у період з 2014 року відзначено державними нагородами України».

День захисника Вітчизни відзначався в Україні 23 лютого до 2024 року та був скасований за указом Петра Порошенка. Дата 14 жовтня відсилає до традицій Війська Запорозького, яке в цей день відзначало свято Покрова Пресвятої Богородиці.

Нова редакція назви визначної для країни дати сприятиме справедливому сприйняттю суспільством внеску жінок і чоловіків в справу захисту України, а також належному вшануванню захисників та захисниць на рівні державного свята.