
Протягом листопада-грудня 2020 року Центр гендерної культури за фінансової підтримки Європейського Союзу реалізував інформаційну кампанію #Справжній_чоловік.
Основна мета кампанії була спрямована на підвищення обізнаності суспільства про позитивний вплив гендерної рівності не тільки на жінок, а й на чоловіків. Через головний меседж – «Справжній чоловік — це ти!» Центр гендерної культури дав можливість аудиторії побачити гармонійний образ сучасного чоловіка — чоловіка, який дозволяє собі бути таким, яким він є насправді.
Цільовою аудиторією кампанії стали чоловіки від 16 до 40 років з Луганської, Донецької та Харківської областей.
Завдяки кампанії #Справжній_чоловік Центру гендерної культури вдалося залучити чоловіків, які своїм життєвим прикладом доводять: справжній чоловік — різний. І не існує таких класифікацій, як «чоловіче» та «не чоловіче» заняття.
Підтримали проєкт відомі українські чоловіки телеведучий Олександр Педан, музикант Сергій Бабкін, актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв. На своїх сторінках у соціальних мережах вони поділилися власним ставленням до гендерних ролей у суспільстві. Зокрема, на своїй сторінці в Instagram Сергій Бабкін написав:
«… Я зрозумів, що насправді важливо. Сміливість… Сміливість усвідомити, що є речі, які лякають. Сміливість бути розгубленим. Сміливість показати не силу, а слабкість… Сміливість в тому, щоб бути собою — ось про що справжній чоловік. Справжній чоловік, перш за все, це справжня людина, з усіма своїми перевагами і недоліками».
Але і серед звичайних українців є яскраві приклади чоловіків, які не бояться руйнувати стереотипи. Завдяки проєкту #Справжній_чоловік про них дізналася вся Україна, адже їх історії були висвітлені на телебаченні, в ефірі «Ранок з Україною». Подивитися історії героїв сюжетів можна на Ютуб-каналі Центру гендерної культури:
https://www.youtube.com/watch?v=ciuUSwU79K4&t=5s https://www.youtube.com/watch?v=yDibG0Wkl1c https://www.youtube.com/watch?v=gViKVFevwiw&t=4s
Також Центром гендерної культури було створено серію із трьох креативних відеороликів, де у головних ролях зображено чоловіків різного віку в різних життєвих ситуаціях. І важливим є те, що чоловік може залишатися чоловіком у будь-якій ситуації, адже він не боїться бути справжнім.
У рамках кампанії #Справжній_чоловік можливість продемонструвати себе справжнього отримали і татусі. Українські батьки почали ділитися у соціальних мережах історіями про те, як вони проводять час зі своїми дітьми, як підтримують їхні захоплення, разом навчаються новому або просто весело грають. Всі публікації були розміщені під хештегом #татусь_на_карантині.

За попередніми підрахунками кампанією «#Справжній_чоловік у соціальних мережах охоплено більш ніж 350 тис людей. Але на цьому заходи кампанії не завершуються. Центр гендерної культури продовжуватиме розмову про ролі жінок та чоловіків у сучасному суспільстві, гендерну рівність та права людини у Музеї жіночої та гендерної історії та під час проведення тематичних заходів.
Діяльність виконується в рамках проєкту “Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді”, який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.