
Всесвітня кампанія «16 днів проти насильства» добігла кінця. ГО «Центр гендерної культури традиційно активно долучився до події, сфокусувавши діяльність на декількох напрямках.
По-перше – це сприяння консолідаціїзусиль 18 жіночих правозахисних організацій «Суперсили» східного кластеру проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» задля привернення уваги представництва влади, депутатських корпусів, громадських організацій до важливості ратифікації Стамбульської конвенції та заохочення партнерів до активних дій (звернення, інформаційні зустрічі, круглі столи).
В межах цього напрямку Центром гендерної культури» з метою обговорення спільних заходів з нагоди кампанії «16 днів проти насильства» та активізації роботи по приверненню уваги до ратифікації Стамбульської конвенції (написання звернень до депутатів/ток, депутатських об’єднань всіх рівнів тощо) була проведена кластерна онлайн-зустрічорганізацій «Суперсили.
Для здійснення ефективної інформаційної роботи в громадах Центр гендерної культури надав від ПАКТу жіночим організаціям інформаційні матеріали про переваги Стамбульської конвенції.
Протягом кампанії фахівчині Центру брали участь в засіданнях координаційних рад , круглих столах (координаційна рада, громадських організацій, ініційована БО «БФ соціального здоров’я», з протидії насильству на Харківщині, круглий стіл до Міжнародного дня прав людини “Про результати виконання обласної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Харківській області на період до 2021 року», організація роботи новоствореної коаліції «Харківщина_1325»).
З метою активізації депутатів/ток від Центру надіслано 23 звернення до політиків/політикинь щодо необхідності ратифікації Стамбульської конвенції. А завдяки спільній роботі з БО «БФ соціального здоров’я» Харківська районна рада увалила рішення щодо звернення до Президента України про необхідність ратифікації міжнародного документу. Також в Центрі відбулися зустрічі з представництвом МФО «Рівні можливості», молодіжним крилом «Слуга народу».
Наступний важливий напрямок в кампанії «16 днів проти насильства» – це інформування цільових аудиторійстосовно проблематики домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
На інтернет-ресурсах ЦГК здійснено інформаційний супровід тематичних заходів та партнерських організацій, а також висвітлено питання стосовно переваг Стамбульської конвенції та важливості її ратифікації. В ході кампанії Центр став регіональним інформаційним партнером Київського комунікаційного хабу, що впроваджує в Україні низку заходів з інформування українського суспільства про значення Стамбульської конвенції.
Просвітницькою роботою займалася й Майстерня гендерночутливого вчительства. Проведено дві онлайн-зустрічі, присвячені плануванню та згодом звітуванню про здійснення превентивної роботи в навчальних закладах. Для студентства 6 вишів у співпраці з Департаментом науки та освіти ХОДА проведено онлайн-захід «Знаєш-дієш», під час якого студенти/ки презентували власні бачення вирішення проблеми насильства та тестували свої знання в цій темі. Варто зазначити, що протягом акції постійно працював Музей жіночої та гендерної історії, екскурсії якого також були присвячені темі кампанії.
Заслуговує на увагу напрямок по роботі з жінками та дівчатами. За ініціативи ГО «Вік можливостей» протягом 16 днів спільно з ЦГК відбувся онлайн-марафон фінансової безпеки, під час якого 13 спікерок знайомили понад 300 жінок з особливостями формування власної фінансової культури. А дівчата-учасниці проєкту «Лідерки покоління F» підтримали на власних сторінках кампанію участю у тематичних флешмобах.
На цих заходах робота Центру гендерної культури із запобігання та протидії насильству не завершується. Попереду багато планів та завдань, які спрямовуватимуться на подальшому формуванню в жінок та чоловіків нульової толерантності суспільства до насильства.