Плейбек-театр «Живе дзеркало»

Плейбек-театр «Живе дзеркало»

Плейбек-театр (також театр плейбек або плейбек) «Театр відтворення» – це форма театру імпровізації та взаємодії, де глядачі розповідають особисті історії, а актори перетворюють їх в художній твір на сцені.

Запрошуючи людей розповідати особисті історії, знову переживати їх, надаючи їм театральну форму, плейбек-театр сприяє відкритому особистісному діалогу, підсилює взаєморозуміння і співчуття, стирає межі між спільнотами людей.

У Харкові плейбек-театр «Живе дзеркало» створює вистави з 2015 року

Співпраця Центру гендерної культури із плейбек-театром «Живе дзеркало» розпочалось у 2018 р., з моменту переїзду центру та Музею жіночої та гендерної історії у новий простір.

З тих пір, команда театру – важливі і дуже очікувані гості у Центрі. Під час перфоменсів, що відбуваються у просторі Центру відбуваються розмови на важливі для суспільства теми. Серед яких – рівність/нерівність жінок та чоловіків, життя людей з інвалідністю, насильство тощо.

Саме тема насильства стала темою зустрічі, що відбулась у Центрі гендерної культури 12 грудня. Чоловіки та жінки розповідали історії – кожний та кожна – свою. На очах глядачів та глядачок ці історії перевтілювалися у магічне дійство, даючи аудиторії не просто почути, але й пережити все, що відбувалося із героями та героїнями історій. І сам Центр гендерної культури став персонажем історії.

Замкнуте коло насильства розривається, якщо про нього говорити…

Центр гендерної культури висловлює щиру подяку команді плейбек-театру «Живе дзеркало» та сподівається на подальшу плідну співпрацю та співтворчість.