Початок роботи регіональної коаліції 1325 у Харкові

У вересні 2021 Харківщина приєдналася до проєктної ініціативи Українського жіночого фонду щодо створення регіональних коаліцій на виконання Національного та регіонального планів дій з реалізації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Порядок денний «Жінки, мир, безпека» – це важливий документ для врахування потреб та роботи з новими викликами, які несуть з собою наслідки війни для жінок і чоловіків, дівчат та хлопців у різних сферах життя, в різних регіонах України.

Проєкт засновано на методиці та досвіді розбудови коаліцій у Запорізькій, Вінницькій, Хмельницькій, Луганській та Дніпропетровській областях у 2017-2021 рр., що успішно здійснили моніторинг виконання місцевих планів дій, оцінку потреб цільових груп та адвокацію врахування цих потреб у Національному та місцевому планах, реалізацію комунікаційних кампаній та проєктів, спрямованих на виконання місцевих та галузевих планів дій у співпраці з органами влади та сектором безпеки та оборони.

У Харкові проєкт стартував з тренінгу «Гендерна рівність та порядок денний «Жінки. Мир. Безпека», який проходив у просторі ГО «Центр гендерної культури». Понад 20 представників та представниць громадського сектору, депутатського корпусу, викладацького складу вищих навчальних закладів, національної поліції мали можливість познайомитися з гендером у структурі ідентичності, процесом соціального конструювання гендеру, витоками та шляхами подолання гендерної нерівності, проблематикою культурного сексизму та насильства щодо жінок як прояву втрати насильницького контролю.

Тренерки заходу Маргарита Янкаускайте та Агне Пакшите (Литва) також розкрили перед учасниками та учасницями концепцію безпеки з гендерної перспективи і надали інформацію про основоположні засади з порядку денного «Жінки. Мир. Безпека».

Наступним кроком стане подальше навчання з налагодження ефективної комунікації та планування дій майбутньої коаліції з моніторингу місцевих планів дій «1325. Жінки. Мир. Безпека».

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми «Development Cooperation Partnership Program».