Почути заради життя: до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози

Почути заради життя: до Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози

Одна з загальнолюдських цінностей є здоров’я. Особливо актуальною стає проблема піклування про його стан у часи  надвантажень сучасного світу.

При цьому, у групу ризику попадають саме жінки, адже далеко не у всіх з них є можливість приділяти час власному здоров’ю. А іноді, на жаль, буває запізно…Згідно даним медичної статистики приблизно 20 % онкозахворювань у жінок –  це рак молочної залози.

Але ситуацію можна змінювати! Своєчасна діагностика, якісне лікування та підтримка оточення дають шанси на повноцінне життя. Про це йшла мова у Центрі гендерної культури 13 жовтня під час  творчої зустрічі «Почути заради життя».

Основна мета події була спрямована на привернення уваги спільноти Харкова до профілактики онкологічних захворювань молочної залози. Ініціатива проведення зустрічі належала небайдужому і високопрофесійному лікарському персоналу онкологічного відділення Харківської міської багатопрофільної лікарні № 17, а саме завідуючому відділення Михайлу Селезньову та лікарці-мамологині Валерії Юрченко.

У заході взяли участь харків’янки, харків’яни, психологині, а також жінки, які на собі в минулому відчули всі тяготи лікування і змогли про це розповісти. Допомогла  у розкритті проблематики  спеціально запрошена команда плейбек-театру «Живе дзеркало». Перформанс став для всіх відкриттям та поштовхом для нового бачення життя онкохворих людей.

Після заходу всіх гостей чекали творчі номери від талановитих місцевих колективів, які запалили присутніх своєю енергетикою. Також у Музеї жіночої та гендерної історії бажаючим було запропоновано знайомство з виставкою «Культура дітонародження: народжувати та народжуватися», в якій можна побачити цікаві експонати й експозиції, що відображають нові погляди на материнство та дітонародження.

У Всесвітній день боротьби з раком молочної, залози Центр гендерної культури закликає всіх до усвідомлення серйозності захворювання, а також пропонує скористатися пропозицією безкоштовної діагностики та консультації в лікарні № 17. Попередній запис за телефоном 0 (66) 803 23 00.