
Останній місяць літа в Центрі гендерної культури запам’ятається відвідувачкам і відвідувачам програм творчими та визначними подіями.
Протягом місяця Дитяча площАРТка стала майданчиком для творчості дітлахів, які за допомогою майстринь Ленчик Десюшки, Марини Якименко та Катерини Кравцової поринули у світ автентичного мистецтва та нових технік малювання.

Для дорослих аматорок за ініціативи голови ГО “СМАРТ-МЕДІА” Олександри Щукіної відбувся майстер-клас «Галереї реформ». Всього за 3 години учасниці майстер-класу не тільки обговорили нагальні проблеми, що існують у місті та в Україні, але й знайшли нетипові та творчі шляхи подолання деяких з них. Всі роботи увійшли до міської виставки, ознайомитися з якою можна було у спеціальній локації в центрі Харкова під час святкування Дня міста.

У серпневих «КіноАкцентах з Наталією Мазур» глядачки обговорювали кінострічку «Маленька міс Щастя». Багатогранна кінокартина, сповнена одночасно трагізмом та комедією, надала аудиторії купу тем для роздумів та спілкування.

20 серпня у просторі Центру гендерної культури урочисто відкрилася виставка “365 жіночих історій Харкова”(більше). Проєкт реалізовувся Центром у партнерстві із ГО «Інша освіта» з лютого місяця 2019 року й у перспективі планується продовженя. Виставка працюватиме у музеї протягом вересня й чекатиме нових відвідувачів та відвідувачок.

У серпні вже вдруге тренінговий зал Центру став місцем для проведення демо-версії гри “Трикутник Переможця” від психологині Юлії Кобікової. Учасниці та учасники мали змогу отримати навички розпізнавання актуальних ролей “Трикутника Карпмана”, а також розбиралися з ресурсністю кожної з ролей для власної безпеки. Інший психологічний тренінг “Шлях до успіху через конфлікт” від тренерки Ліліани Семенюти був також цікавим своїм тематичним наповненням та актуальністю.
Наприкінці серпня завершилося проведення другого кола навчання «Будуємо гендерночутливу школу». Тренінги пройшли у Мерефянській школі №6, Харківській школі І ступеня №33 і Колонтаївській школі Краснокутського району. Під час навчальних сесій учасниці говорили в тому числі про необхідність створення збірки гендерночутливих уроків і позакласних заходів, якими можна б було користуватися в освітньому процесі і яких зараз практично немає. До речі, збірку такої методичної літератури згодом буде підготовлено Центром гендерної культури в межах даного напрямку.

Також визначною подією в роботі Майстерні гендерночутливого вчительства стало нагородження сертифікатами та подарунками переможиць та переможників обласного конкурсу з розробки гендерночутливих уроків серед педагогів та педагогинь, що в свою чергу фіналізувало серпневі активності в Центрі гендерної культури.(більше)
Проєкт ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді».