
09 червня на базі Центру гендерної культури пройшов тренінг «Відновні практики для громадських посередників» у рамках проекту, що реалізується Благодійною організацією «Благодійний фонд «Добробут України» у партнерстві з Центром гендерної культури
Метою проекту є створення інституту громадських посередників для забезпечення заходів щодо подолання різних видів насильства шляхом надання психологічної та інформаційної допомоги особам, постраждалим від насильства та забезпечення підтримки особам з груп ризику.
Ідея розвитку інституту громадських посередників виникла у зв’язку з тим, що особам, постраждалим від ГОН легше взаємодіяти зі знайомою людиною, а інформація отримана від людини, яка має авторитет в даному середовищі сприймається швидше та з більшою довірою. Відомі випадки, коли постраждалі наважувалися звернутися за допомогою лише отримавши підтримку від знайомих. Досі більшість людей звертаються не до офіційних організацій, а до знайомих знайомих, користуючись так званим «сарафанним радіо». Тому ми прагнемо підготувати таких активних людей, які б змогли передавати інформацію та допомагати таким чином особам, що потребують допомоги.
Проектом передбачено підготовку та супровід 100 громадських посередників, які в свою чергу на протязі проекту наддадуть психологічну допомогу та допомогу з вирішення конфліктної ситуації щонайменше 1000 осіб, які є постраждалими від різних видів насильства, а також проведуть заходи психологічної підтримки для осіб з груп ризику ( внутрішньо-переміщенні особи, учасники антитерористичної операції, сім’ї, сімей загиблих учасників антитерористичної операції.
Громадський посередник –це особа з активною життєвою позицією, яка має авторитет в певному середовище, має гарні комунікативні та соціальні навички та небайдужа до теми гендернообумовленого насильства. Функції громадського посередника – надавати інформаційну, роз’яснювальну допомогу особам, що є постраждалими від ГОН, перенаправляти до профільних організацій, сприяти тому, щоб особи зверталися за допомогою до медіаторів, надавати психологічну підтримку.