Презентація книги «Інша оптика»

Презентація книги «Інша оптика: гендерні виклики сучасності».

8 листопада 2019 року у Центрі гендерної культури відбулась важлива подія. До Центру приїхали відомі науковиці Національного університету «Києво-Могилянська академія». Віра Агеєва – докторка філологічних наук, професорка кафедри літературознавства та Світлана Оксамитна – докторка соціологічних наук, професорка, деканка завітали до Харкова з метою презентації книги «Інша оптика: гендерні виклики сучасності».

Науковиці Національного університету «Києво-Могилянська академія». Віра Агеєва та Світлана Оксамитна

В анотації до збірки авторки кажуть, що це унікальне поєднання текстів й спроба означити та проаналізувати тенденції, закономірності та загрози у «війні статей». Також вони зазначають, що це спроба дослідити категорію гендеру з позицій літературознавства, соціології та політології.

Збірка видана на пошану пам’яті Соломії Павличко, літературознавиці та однієї з перших дослідниць, яка почала піднімати феміністичні питання в українській науці. Книга видана видавництвом «Смолоскип» за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine.

В ході спілкування з учасницями та учасниками презентації авторки розповіли про тривалу роботу над укладанням збірки, співавторок та представили результати гендерних соціологічних досліджень.

Презентація книги «Інша оптика»

У своїх наукових розмірковуваннях авторки торкнулися й ролі жінки в українській історії , відзначивши важливу роль Музею жіночої та гендерної історії у популяризації ідей рівності статей у суспільстві.

Примірник книги «Інша оптика: гендерні виклики сучасності» з автографом науковиць поповнив колекцію експонатів Музею і є доступним для ознайомлення відвідувачкам та відвідувачам.