Презентація словника Європейського інституту з гендерної рівності

Презентація словника Європейського інституту з гендерної рівності

2 квітня відбулася довгоочікувана подія для української гендерної спільноти – онлайн-презентація українського перекладу Cловника Європейського інституту з гендерної рівності. 

Розробники та розробниці словника вказують, що це – спеціалізований термінологічний інструмент, орієнтований на сферу гендерної рівності. Він має на меті сприяти спільному розумінню термінів з гендерної тематики в усьому ЄС та просувати справедливу та інклюзивну мову для покращення рівності жінок та чоловіків. Ця мета абсолютно відповідає і є близька українським потребам і ситуації. 

Організаторами події стали Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні у партнерстві із Апаратом Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, Київським інститутом гендерних досліджень, Інформаційно-консультативним жіночим центром.

Під час заходу представниці уряду, академічної та освітянської спільноти, жіночих організацій представили довгоочікуваний переклад українською Словника Європейського інституту з гендерної рівності. Зокрема, обговорили можливості нового словника для законотворення та впровадження політики рівності й недискримінації в Україні.

Словник розроблено Європейським інститутом із гендерної рівності (ЄІҐР) та з його дозволу підготовлено переклад українською. Переклад виконали експертки в сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків в рамках спільного проєкту Урядової уповноваженої з питань гендерної політики та Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта. Електронний варіант українського перекладу розміщено в е-бібліотеці Фонду ім. Фрідріха Еберта та на сайтах організацій-партнерок, залучених до підготовки перекладу.

Посібник призначений для розробників/ць політик, експертів/ок з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, неурядових організацій, дослідників/ць з гендерної проблематики та всіх зацікавлених осіб і організацій.

Завантажити словник можна за посиланням: https://kgsi.org.ua/theory/slovnik-evropeyskogo-institutu-z-gendernoi-rivnosti