Президенткою Єврокомісії вперше стала жінка

Президенткою Єврокомісії вперше стала жінка

16 липня 2019 року під час голосування у Європарламенті у відбулася важлива подія. На посаду очільниці Європейської комісії 384 парламентарі та парламентарки обрали 60-річну Урсулу фон дер Ляйен. Вона була першою міністеркою оборони Німеччини і стала першою президенткою в історії Єврокомісії.

Очолювати вищий орган виконавчої влади ЄС, який іноді називають «двигуном європейської інтеграції», – складна та важлива місія. До кандидатур на головування висуваються високі вимоги, оскільки саме Європейська комісія впливає на законодавчі та інтеграційні процеси в Європейському Союзі.

Кандидатуру Урсули фон дер Ляйен запропонував голова Європейської Ради Дональд Туск. Сприяли позитивному результату голосування  професійний політичний та управлінський досвід, лідерські якості та стратегічне мислення політикині.

У своїй першій президентській промові вона наголосила, що пріоритетами для Європейського Союзу є боротьба зі зміною клімату, забезпечення рівноваги у мінімальній зарплатні європейців, а також сприяння гендерній рівності в Європейській комісії: «З 1958 року було 183 комісари, з яких лише 35 – жінки, а це менш, ніж 20 відсотків…Ми хочемо чесного поділу».