Про конкурс розробок гендерночутливих уроків, сценаріїв позакласних заходів та дитячої літератури

Центр гендерної культури

Центр гендерної культури в рамках міжнародного проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», що фінансується Європейським Союзом другий рік поспіль оголошує конкурс розробок гендерночутливих уроків, сценаріїв позакласних заходів та дитячої літератури. Даний конкурс проводиться в межах проєктного напряму «Майстерня гендерночутливого вчительства».

У минулому році конкурс набув достатньої популярності, про що свідчить отримана кількість робіт – 63. Були визначені 10 переможців/-ниць, які отримали  дипломи і грошові винагороди. Решта учасників/-ць отримали подяки від оргкомітету конкурсу. Пропонуємо вчителям і вчителькам Харківської області та інших областей України долучитися до участі в конкурсі – відкрити для себе шляхи осучаснення освітнього процесу, зробити його таким, що не буде дискримінаційним по відношенню до дітей за ознакою статі, тобто гендерночутливим.

Положення про проведення обласного конкурсу гендерночутливих розробок уроків, сценаріїв позакласних заходів і дитячої літератури

І. Загальні положення

1.1 Дане Положення визначає порядок організації та проведення  Конкурсу гендерночутливих розробок уроків, сценаріїв позакласних заходів і дитячої літератури (надалі – Конкурс).

1.2 Конкурс проводиться під патронатом Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації в межах міжнародного проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», що фінансується Європейським Союзом.

1.3 Мета конкурсу: розвиток гендерної чутливості вчительської спільноти, практичне втілення ідей гендерної рівності в освітній процес шкіл Харківської області.

1.4 Основними завданнями Конкурсу є:

  • дати можливість вчительству розвинути гендерну компетентність
  • впроваджувати гендерночутливі освітні технології у навчально-виховний процес  закладів загальної середньої освіти.

1.5 Своєю участю учасники/-ці підтверджують згоду з умовами Конкурсу, визначеними в данному Положенні.

1.6 Участь в Конкурсі є безкоштовною.

ІІ. Умови і порядок проведення

2.1 Конкурс проводиться на добровільних засадах і є відкритим для вчительства шкіл-учасниць проекту і всіх вчителів/-льок Харківської області.

2.2 Участь у конкурсі є як індивідуальною, так і груповою.

2.3 Організатори залишають за собою право змінювати терміни реалізації конкурсу та своєчасно інформувати про такі зміни. Інформація про хід проведення Конкурсу розміщується на офіційному сайті Центру гендерноъ культури http://www.genderculturecentre.org

2.4 Роботи, надіслані на Конкурс, можуть бути опубліковані в інформаційних джерелах із зазначенням авторства робіт.

2.5 Конкурс проводиться у 3 номінаціях: розробки уроків, сценарії позакласних заходів, казки для дітей.

2.5 Конкурс проходить у 2 етапи: реєстраційний, відбірковий

І реєстраційний етап (до 1 липня 2020 р.) – період подачі конкурсних робіт. Для участі у І етапі Конкурсу необхідно написати та надіслати роботи на електронну пошту: genderkharkiv@gmail.com до 1 липня 2020 р. включно;

II відбірковий (до 1 вересня 2020 р.) – журі Конкурсу розглядає представлені роботи. Попередні результати Конкурсу будуть оприлюднені 1 вересня 2020 р. на сайті http://www.genderculturecentre.org та  Facebook сторінці.

Остаточний список переможниць/ців буде оприлюднено 5 вересня 2020 р. Всі учасники/-ці отримають подяки Проєкту.

III. Вимоги до робіт, критерії їх оцінювання

3.1 Кожен і кожна учасник/-ця має право представити на Конкурс до трьох робіт.

3.2 До участі в Конкурсі допускаються роботи учасників/-ць, що виконано особисто.

3.3 Роботи, представлені на Конкурс мають бути написані українською мовою, 14 шрифтом.

3.4 На початку роботи треба обов’язково зазначити:

Прізвище, ім’я, по батькові автора/-ки роботи.

Місто, район, селище, село, навчальний заклад, посаду.

Контактний телефон та електронну пошта автора/-ки роботи.

3.5 До участі не допускаються роботи, що:

  • не відповідають тематиці Конкурсу;
  • оформлені з порушенням вимог;
  • містять не оригінальний текст.

3.6 Робота оцінюється за наступними критеріями:

  • розуміння поняття гендерної чутливості та відображення його у поданій роботі;
  • бачення організації спільної взаємодії хлопців і дівчат;
  • оригінальність задуму та втілення ідеї;
  • грамотність та охайність.

IV. Визначення та нагородження переможниць та переможців Конкурсу

4.1 Відбір учасників/-ць здійснюється організаторками. Рішення є остаточним та базується на чітких критеріях, зазначених в розділі III.

4.2  Взявши участь у конкурсі, учасник/-ця тим самим надає свою згоду на обробку персональних даних, а саме: місця проживання, реєстраційних даних, прізвища, імені по-батькові та інших даних, що дають змогу ідентифікувати особу. Учасник/-ця повідомлений про те, що його персональні дані внесені в базу персональних даних, а також повідомлений про свої права згідно із Законом України «Про захист персональних даних».

4.3 Беручи участь у заходах, учасники/-ці дають згоду на використання організаторами фото- та відеоматеріалів, на яких вони зображені.

4.4 Переможці/-ниці у вказаних номінаціях будуть нагороджені дипломами і цінними подарунками.

4.5 Пропозиції та зауваження щодо організаційних питань приймаються на офіційну пошту організаторок genderkharkiv@gmail.com. Про результати Конкурсу, місце та час проведення нагородження усіх учасників/-ць буде повідомлено завчасно.

З будь-яких питань щодо участі у Конкурсі звертатися до координаторки Тетяни Дрожжиної  tdrozzina137@gmail.com;  0506421159

Рекомендації Центру гендерної культури щодо створення гендерночутливого уроку та позакласного заходу