+38 (050) 40-31-325 вт. - нед 11:00 - 19:00

Проект «Жіноча історія у бісері»/ Beading the Womantory

17974425_1442493779127463_932651050_n

Історія та міфологія – той клей, що збирає нас докупи, та база, на якій зростають гідність і самоповага. Проте жіноча історія занадто часто лишається невидимою для очей пересічної людини. Метафора Марти Богачевської-Хом’як, яка порівняла жіночу історію із традиційною вишивкою білим по білому, на жаль, дуже доречна. Тому й народжуються проекти, які мають на меті «розфарбувати», зробити невідомі та невидимі сторінки цієї історії видимими. 

Саме таким став проект «Жіноча історія у бісері»/ Beading the Womantory, мета якого – проявити й показати світові обличчя вчених, художниць, правозахисниць, письменниць – жінок, які зробили власний внесок у розвиток мистецтва, науки, література, але залишилися маловідомими, а іноді й невідомими.

Зображення обличь героїнь будуть розміщені на полотні спірально, у формі стародавнього молюска амоніту, а між ними розмістяться зображення їхніх досягнень, сплетені з бісеру руками сучасних майстринь. Так учасниці проекту долучяться до «розфарбування» минулого та візьмуть участь у плетінні сучасної історії. Усі шматочки зберуться в єдину картину й спільні зусилля перетворяться на експонат єдиного в Україні гендерного музею – Музею жіночої та гендерної історії.

До створення унікального бісерного панно вже долучилися понад 20 учасниць з різних країн світу:

 

Кураторка проекту,  авторка та ініціаторка Марія Щербина.