+38 (050) 608-66-64 пн. - пт 10:00 - 18:00

Жіноча історія у бісері/ Beading the Womantory

17974425_1442493779127463_932651050_n

Історія та міфологія – той клей, що збирає нас докупи, та база, на якій зростають гідність і самоповага. Проте жіноча історія занадто часто лишається невидимою для очей пересічної людини. Метафора Марти Богачевської-Хом’як, яка порівняла жіночу історію із традиційною вишивкою білим по білому, на жаль, дуже доречна. Тому й народжуються проекти, які мають на меті «розфарбувати», зробити невідомі та невидимі сторінки цієї історії видимими.

Саме таким став проект «Жіноча історія у бісері»/ «Beading the Womantory», мета якого – проявити й показати світові обличчя вчених, художниць, правозахисниць, письменниць – жінок, які зробили власний внесок у розвиток мистецтва, науки, література, але залишилися маловідомими, а іноді й невідомими.

Зображення обличь героїнь розміщені на полотні спірально, у формі стародавнього молюска амоніту, а між ними розміщуються зображення їхніх досягнень, сплетені з бісеру руками сучасних майстринь. Так учасниці проекту долучилися до «розфарбування» минулого та взяли участь у плетінні сучасної історії.

Усі шматочки зібралися в єдину картину й спільні зусилля перетворилися на експонат єдиного в Україні гендерного музею – Музею жіночої та гендерної історії.

До створення унікального бісерного панно долучилися 35 учасниць з різних країн світу: України, Білорусії, США, Канади, Бєльгії тощо.

Кураторка проекту, авторка та ініціаторка Марія Щербина

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.