«Професійний» день в татів України

день батька

20 червня в Україні відзначається відносно молоде свято – День батька. Законодавчо закріплена дата святкування є гарним інструментом привернення уваги до ролі відповідального татівства у вихованні підростаючого покоління.

Не дивлячись на соціальні проблеми, українське суспільство має багато позитивних прикладів участі татів у житті дітей, починаючи з народження. До того ж нещодавно  Верховна Рада України на позачерговому засіданні ухвалила важливий закон. Нормативний акт врегульовує питання рівних можливостей догляду за дитиною для обох батьків і передбачає новий вид відпустки для чоловіків при народженні дитини. Це є цінним з точки зору допомоги матері, а також безумовно корисним для створення у подальшому міцних зв’язків з новонародженою дитиною.

Для підтримки відповідального татівства в громадському секторі України впроваджується також багато ініціатив. Наприклад, Центр гендерної культури провів у 2020 році інфокампанію #Справжній_чоловік, до якої долучилися не тільки пересічні українці, але й відомі українські чоловіки. Від учасників кампанії наскрізно звучали позитивні приклади про роль чоловіків у родинному житті.

«Батьківська любов і турбота – саме це я відчуваю, коли згадую татуся, навідую його. Саме ці почуття осяюють моє життя, живуть в моєму серці». Таку думку висловила одна з учасниць минулорічного флешмобу зі сторітеллінгу на сторінці Центру гендерної культури #відповідальне_татівство. Дійсно, дитячі спогади і позитивна роль батьків у вихованні стають запорукою гармонійного розвитку людини. Чим більше буде таких прикладів, тим краще буде ставати ситуація з рівним включенням чоловіків до виховних процесів в українських родинах.