Проєкт Women in Art – «Жінки в мистецтві»

Проєкт Women in Art – «Жінки в мистецтві»

28 лютого о 18.00 у Центрі гендерної культури (просп. Московський, 124-А, місто Харків) мало відбутися відкриття моєї фотовиставки «Жінки в мистецтві» в рамках «Місяця жіночої історії» та заходів на честь 8 березня – Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародний мир.

Але нажаль, не все складося, як гадалося – в країні розпочалася війна. Гинуть люди, розрушені будинки, багато харків’ян покинули місто.

Атаки підступного ворога на мирний харків і на нашу країну продовжуються. Але клятому ворогу нас не зламати! Ми вистоїмо та переможемо. Це наша країна, наша земля, і ми обов’язково відібйемо ворога та восстановимо наше улюблене місто і зробимо його ще кращим.

А поки що ми вітаємо всіх жінок зі святом та відкриваємо виставку в форматі онлайн. Після перемоги чекаємо вас всіх на виставку оффлайн!

Де б не був ти, куди б не йшов,

Над тобою тримаю небо,

Синє-синє, легке, мов шовк,

Бо я маю таку потребу.

І нехай голос мій тремтить,

Та рука моя не здригнеться,

Кожна мить, чуєш, кожна мить,

Закарбована зараз в серці.

Тож любов переможе лють,

Небо чує жінок благання –

Божі янголи там кують

Тобі щит із мого кохання.

Катерина Чернова

Про проєкт:

Проєкт Women in Art – «Жінки в мистецтві» креативного фотографа Віктора Височина (Махньова) з’явився на світ завдяки співпраці з молодою дизайнеркою Марією Мазуровською, яка створила цілу низку жіночих портретів в техніці колажування. Обрана техніка дозволила об’єднати таких різних, але неодмінно прекрасних учасниць в єдину серію, що підкреслює їхню автентичність, унікальність, особистість та багатогранність таланту. Проєкт реалізовано за підтримки фотостудії ArtMix.

Зокрема, в проєкті взяли участь:

  • скульпторка Тетяна Альбіцька-Костомарова;
  • актриса, музикантка й стилістка Карина Антоненко;
  • музикантка і співачка Агата Вільчик;
  • креативна директорка Promodo Hub, менеджерка, мисткиня Альона Воробйова;
  • поетка, натурниця, модель, мисткиня, що створює прикраси Дар’я Зоріна;
  • керівниця творчої фотостудії ArtMix, фотографка Наталія Колісник;
  • художниця Поліна Кузнєцова;
  • директорка КЗ “Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва”, кандидатка архітектури Віра Лагутіна;
  • керуюча партнерка PR-агенції “Bagels&Letters” Тетяна Ландесман;
  • журналістка, культурна оглядачка Тетяна Леонова;
  • арт-менеджерка, кураторка проєктів Міжнародної Трієнале еко-плакату 4-й Блок Марія Мануйленко;
  • художня керівниця, аранжувальниця, хормейстерка, піаністка Хору одиноких сердець сержанта Пеппера (ХОССП) Анна Мінакова;
  • засновниця та директорка театру “Арабески” Світлана Олешко;
  • менеджерка культури, директорка Parade-fest, продюсерка компанії “Дольмен”, зокрема проєкту “Крим, 5та ранку” та “Українська Одіссея” Вероніка Склярова;
  • ілюстраторка, майстриня летерингу, викладачка дизайну Ольга Скоробогатова;
  • режисерка та театральна художниця Ольга Турутя-Прасолова;
  • головна редакторка медіа-проєкту Read.Me, журналістка, PR-менеджерка культурних проєктів, поетка Катерина Чернова.

Фотограф Віктор Височин:

«До мене на зйомки часто приходять жінки, які соромляться бути собою в кадрі. Багато хто з них мимоволі приймає вирази обличчя та пози, нав’язані домінуючими стереотипними уявленнями про гендерні ролі, які має відігравати жінка в суспільстві: сексуально приваблива (але не занадто, щоб її не вважали легковажною), гарна мати, зразкова домогосподарка, поступлива співробітниця.

Цей проєкт – моя спроба продемонструвати, що жінка нікому нічого не винна. Що вона може не тільки виглядати, але й фактично бути невимушеною, вільною, живою чи навіть кумедною, смішною, якщо сама цього забажає. Вільною бути собою – такою, яка вона є, але у будь-якому випадку – гідною, і не треба цього боятися (в тому числі, й чоловікам)».

Дизайнерка Марія Мазуровська:

«Цей проєкт – про представниць різних мистецтв – художнього, музичного, візуального, мистецтва керування проєктами та підлеглими, але перш за все ми говоримо про тих, хто представляє мистецтво бути собою. Про тих, хто бореться за свої права, про тих, хто руйнує кожен день стереотипи, хто своїм прикладом робить світ кращим. Про ділових, по- різному талановитих, про творчих».

Тетяна Альбіцька-Костомарова, скульпторка:

«Моя творчість направлена на те, щоб підкреслити красу, зовнішність, тепло, умиротворення, світло, гармонію та прийняття жінки самій в собі, як вона є. Це – моя місія в світі канонів краси. Ми – те прекрасне, що є в світі чоловіків».

Альона Воробйова, креативна директорка Promodo Hub, менеджерка, мисткиня:

«Тільки сміливість, часом безтурботна та наївна, може трансформувати до невпізнаваності Жінку. Сміливість виявлятися і захищати себе, немов власну дитину».

Світлана Олешко, засновниця та директорка театру “Арабески”:

«Сьогодні жінка може бути режисеркою, директоркою театру і це нікого не дивує. Однак були часи, коли жінкам забороняли грати в театрі і жіночі ролі виконували чоловіки. Чудово, що в наш час жінки мають вибір і можуть себе реалізовувати, у тому числі професійно».

Тетяна Ландесман, керуюча партнерка PR-аѓенції культурних проєктів “Bagels&Letters”:

«Я не є мисткинею, але я роками поряд з ними й щиро захоплююсь жінками, котрі досягли визнання у професії. Не менше – тими, що змогли вирватися з жахливих стосунків, і їм точно м’якої сили було недостатньо. Я уважно слухаю і дивлюся й докладаю всіх професійних зусиль, щоб голоси цих жінок лунали з медіа та соцмереж, щоб їх знали і визнавали. Щоб не питали «навіщо», а питали «як їм це вдалося?». А я розповідатиму».

Наталя Колісник, керівниця творчої фотостудії ArtMix, фотографка:

«Жінка може бути мамою, дружиною, біоінженером, політиком, хакером, автомеханіком… варіантів багато. Зовсім не обов’язково слідувати стереотипам, необхідно реалізувати свій потенціал у тому, що дійсно подобається, слідувати своїм мріям, і світ навколо нас стане вільнішим.

Якщо жінка вирішила організувати свій бізнес, стати керівником – Why not?

Інтелект, інтуїція, логіка, здатність працювати з людьми – усі ці якості властиві як чоловікам, так і жінкам.

Ми не збираємося перемогти чоловіків, ми хочемо зробити цей світ кращим!».

______________________________________

ГО «Центр гендерної культури» – інноваційний центр неформальної інтерактивної гендерної освіти, спрямований на популяризацію ідей гендерної рівності у суспільстві як на регіональному, так і на національному рівнях. Сайт: https://www.genderculturecentre.org/. ФБ: https://www.facebook.com/GenderCultureCentre