
У листопаді 2021 року в Україні завершується загальнонаціональний моніторинговий проєкт з громадської оцінки стану виконання державних документів з ґендерної рівності. Ініціатива впроваджується Київським інститутом гендерних досліджень у співпраці з Жіночим консорціумом України та Асоціацією міст України в рамках проєкту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
У поточному 2021 році в Україні завершується виконання Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року та Національного плану дій з виконання зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України на період до 2021 року. Моніторинг був виконаний на рівні територіальних громад, районів та всіх 24 областей України, а також на галузевому та загальнонаціональному рівні. В Харківській області зазначеним дослідженням з серпня 2021 року займалися фахівчині ГО «Центр гендерної культури».
10 грудня у Міжнародний день прав людини під час круглого столу за участі представництва державного та громадського сектору відбулася презентація проміжних результатів моніторингу.
На початку заходу з вітальним словом до зустрічі приєдналася аналітикиня Київського інституту гендерних досліджень Катерина Краснікова, яка презентувала результати дослідження на базі 25 територіальних громад Харківщини. Детальніше інформацію можна подивитися в тексті слайдів : https://cutt.ly/WYFhpPr
Далі учасницям та учасникам круглого столу регіональною координаторкою проєкту Дарією Велигодською були представлені дані про результати збору інформації по областям, в тому числі на Харківщині, стосовно виконання державних документів. Про результати можна дізнатися більше тут: https://cutt.ly/3YFhXjP .

Після презентацій результатів відбулося обговорення із залученням до дискусії представництва профільних департаментів. Зокрема багато запитань було адресовано фахівчині Департаменту соцзахисту Харківської ОДА Тетяні Яїцькій, яка надала коментарі стосовно даних дослідження та поділилася інформацією про наступні плановані дії з реалізації в області завдань гендерної політики. Також держслужбовиця зазначила, що співпраця з громадським сектором при плануванні заходів соціальних програм з гендерної проблематики є ефективним інструментом в реалізації ключових завдань.
За підсумками круглого столу учасниці та учасники зустрічі зазначили важливість здійсненого дослідження й погодилися з тим, що визначені внаслідок оцінки позитиви та вузькі місця впровадження Державної соціальної програми та Національного плану дій, зроблені рекомендації стануть хорошою допомогою для області в розробці наступних стратегічних документів з гендерної політики.
