Робоча зустріч з гендерної рівності

Робоча зустріч з гендерної рівності

31 січня 2020 року за ініціативи Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні відбулася робоча зустріч. Основні питання, що обговорювалися, стосувалися прав жінок, гендерної рівності та підтримки правозахисниць у контексті досягнення Цілей сталого розвитку. До зустрічі долучилися лідерки, членкині громадських організацій, у тому числі й Центру гендерної культури, активістки Харківщини та представництво агенцій ООН, дотичних до дотримання прав жінок.

На початку зустрічі до гостей з вітальним словом скайпом звернулася Ева Катінка Шмідт – Керівниця відділу правосуддя, свобод та громадянського простору Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Під час звернення пані Ева розставила акценти стосовно специфіки термінології, яка буде використовуватися під час обговорення, а також визначення поняття «жінки-правозахисниці».

Далі розглядалися результати експертного онлайн-опитування про існуючі виклики у суспільстві стосовно жінок та жінок-правозахисниць зокрема. Виявилося, що у Харкові продовжують бути факти множинної дискримінації, стигматизації та стереотипізації жінок. Актуальною проблемою залишається недостатність представництва жінок у владі та відсутність діалогу між феміністичними організаціями та державним сектором. Жваве обговорення шляхів вирішення означених проблем було продуктивним та дискусійним.

Наступним пунктом програми зустрічі стало представлення запланованих активних заходів до Міжнародного дня боротьби за права жінок громадськими організаціями Харківщини. Спікерки від «Сфери», Центру гендерної культури та «Громадської Альтернативи» поділилися планами та висловили побажання щодо об’єднання спільних зусиль у тому числі з Моніторинговою місією ООН з прав людини навколо дотримання гендерної рівності у багатьох сферах суспільного життя.