See it.Name it.Stop it.

Сучасний світ все більше активізується у протидії різних проявів дискримінації. На різних рівнях розробляються комплексні програми з протидії насильству, торгівлі людьми, стигматизації та інших проявів суспільного неблагополуччя. Сексизм є також соціальною проблемою, наслідки якої можуть обумовлювати прояви дискримінації за ознакою статі та продовжувати вкорінювати стереотипне бачення гендерних ролей у суспільстві.

У березні 2019 року Радою Європи був прийнятий документ «Рекомендації по боротьбі з сексизмом», в якому є чітко визначене поняття «сексизму», а також надані рекомендації 47 країнам-учасницям стосовно конкретних заходів із запобігання та боротьби з гендерною дискримінацією. 

Уряди та організації в європейських країнах розпочали активно впроваджувати рекомендовані заходи у своїй роботі і це приносить певні результати, але досить часто у багатьох виникають запитання стосовно витоків та розпізнавання ознак сексизму у повсякденному житті.

На запит громадськості і з метою просвітництва населення на офіційному сайті Ради Європи з’явилася тематична відеосторінка «Побач це. Назви це. Зупини це». В цьому розділі будуть розміщуватися тематичні відео з хештегом «#stopsexism» та однойменним слоганом «See it. Name it. Stop it».

Також на сторінці для користувачів та користувачок представлено кількісну інформацію про сучасний стан з протидії сексизму й запропоновано конкретні кроки для участі всім, хто хоче приєднатися до акції та додати відео про прояви сексизму в тій чи іншій сфері. https://vimeo.com/356636533