Сила дівчат в технологіях – довів Всеукраїнський онлайн Хакатон для дівчат

Сила дівчат в технологіях - довів Всеукраїнський онлайн Хакатон для дівчат

CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” і UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки уряду Швеції, у рамках ініціативи #ДівчатаSTEM провели Всеукраїнський онлайн Хакатон “Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями”, що відбувся 27-29 жовтня 2020 року. Партнерами заходу виступили шведсько-українська ІТ-компанія Beetroot Ukraine і Beetroot Academy.

Тридцять шість найбільш вмотивованих дівчат з 20 міст України взяли участь у Хакатоні. Протягом трьох днів дівчата створили командні проєкти, які допоможуть заохочувати більше дівчат шкільного віку до вивчення СТЕМ. Для учасниць було проведено лекції з гендерної рівності, дизайн-мислення, презентації та пітчингу, інновації в стартапах, a також про планування кар’єри.  Протягом заходу учасниці також підзарядились енергією та натхненням від спілкування із співробітницями провідних STEM компаній – Reface та Snapchat.

“Саме STEM має вирішальне значення для сталого розвитку, оскільки винаходи в цих галузях дозволять нам знаходити рішення для таких глобальних загроз та проблем, як зміна клімату та пандемії. Незважаючи на зростаючий попит на спеціалістів у галузі STEM, жінки недостатньо представлені у цих сферах. Тому так важливо забезпечити неупереджений вибір професії саме для дівчат, задля забезпечення конкурентоспроможності країни у майбутньому високих технологій та з огляду на їхній потенціал”, – засвідчує Наталя Кошовська, програмна аналітикиня Фонду ООН у галузі народонаселення

Онлайн надає чудові можливості масштабування. Ми отримали 270 заявок для участі у Хакатоні, і така велика кількість бажаючих свідчить про необхідність таких заходів. Дівчата від Львову до Павлограду готові довести, що дівчат в STEM має бути більше”, – говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток КСВ”, засновниця ініціативи #ДівчатаSTEM.

За результатами Хакатону перше місце посіла команда “POWERofGIRLS, яка запропонувала STEM-інтерактив для дівчат під час зимових канікул, протягом якого школярки проходитимуть цікаві вікторини, конкурси та тести. Друге місце отримала команда “Дівчата майбутнього” із STEM-платформою з освітніми матеріалами та інтерактивною взаємодією. Третє місце отримала команда  “Цілеспрямовані дівчата” із ідеєю додатку “GoGi” для цікавого вивчення STEM школярками та школярами.

Робота в групах щодо проєкту – це досить складно, адже часу обмаль, ідей багато, думок море, а треба виокремити щось одне, але з допомогою наших менторів та менторок ми потихеньку йшли до мети! Це було круто”, – засвідчує учасниця Хакатону Катерина Сусличенко, 20 років,  ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

Всі учасниці Хакатону отримали заохочувальні подарунки, заряд енергії й позитивні  емоції, а найактивніші дівчата виграли можливість пройти курс від партнерів заходу Beetroot Ukraine і Beetroot Academy.

Хакатон “Hack4Good: як зацікавити дівчат технологіями” довів, що проактиві дівчата прагнуть змінювати світ й залучати ще більше дівчат у STEM. Команда-переможниця продовжить роботу над своїм проєктом за підтримки Центру “Розвиток КСВ” та UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та за фінансової підтримки уряду Швеції.

*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

#ДівчатаSTEM – це програма, спрямована на подоланання гендерних стереотипів серед молоді. Щороку Центр “Розвиток КСВ” обирає ТОП-20 Надихаючих жінок у STEM, які менторять дівчат 14-24 років з усієї України протягом трьох місяців. Програма реалізується за підтримки компанії SAP. Менторки дівчат – це унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Серед них – топ-менеджерки технологічних компаній, жінки-науковці, представниці Міністерств, ЗВО і громадських організацій. За чотири роки вже 100 дівчат пройшли програму менторства, реалізували та залучили більше 100000 молодих людей до Програми, і отримали квиток до світу STEM. Детальніше про проєкти в рамках ініціативи – https://www.facebook.com/divchataSTEM