Східний кластер у гостях Західного хабу

Східний кластер у гостях Західного хабу

25-28 вересня представниці 11 жіночих організацій Східного кластеру з ознайомчим візитом відвідали місто Львів. Мета візиту полягала в обміні досвідом між сходом і заходом та налагодженні зв’язків між організаціями-учасницями конкурсу «Суперсила для жіночих організацій» проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні».

Під час візиту делегація Східного хабу, в першу чергу, зустрілася з представницями громадської організації «Центр «Жіночі перспективи». Львів’янки розповіли про історію своєї організації, про досягнення у сфері профілактики та протидії торгівлі людьми і гендернозумовленому насильству.

Голова Центру «Жіночі перспективи» Любов Максимович поділилася секретами забезпечення сталості своєї організації та історією створення соціального підприємства «Рукомисли», що надає робочі місця жінкам, які постраждали від насильства або потрапили в складні життєві обставини. Окрім спілкування в «Рукомислах» гостей чекав майстре-клас з малювання батику, під час якого активістки мали змогу відволіктися від повсякденної активності та проблем, відчути себе мисткинями і створити унікальні вироби.

Наскрізною темою візиту стало знайомство із системою запобігання та протидії гендернозумовленому і домашньому насильству, що створена у Львівській області. Представниці Східного кластеру відвідали обласний притулок для постраждалих від домашнього насильства, кризову кімнату та зелену кімнату, остання є вкрай важливою для проведення досудового розслідування випадків домашнього, і особливо сексуального, насильства над дітьми у найменш травматичній формі.

Важливість організаційного розвитку та основні виклики і досягнення жіночих організацій активістки обговорили під час круглого столу, що відбувся у Центрі розвитку підприємництва Львівської міської ради, а також під час відвідання Першого жіночого ветеранського простору «Рехаб», ГО «Феміністична майстерня» та Українська освітня платформа.

«Дуже вразили цікаві дискусії, і наше об’єднуюче жіноче коло натхненних, цілеспрямованих, успішних жінок! Це дійсно велика спільна сила, що спроможна досягти неабияких висот! Дякую Центру гендерної культури м. Харкова за таку чудову можливість участі та залучення!» – відзначила учасниця візиту президентка громадської організації «Харківський центр волонтерів» Світлана Сітнік. Центр гендерної культури висловлює подяку партнерам – Центру «Жіночі перспективи» за допомогу в організації візиту!