
20 грудня Східний хаб – Центр гендерної культури долучився до чергової зустрічі спільноти практиків проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» на тему “Адвокатування як практичний крок втілення змін”.
Під час зустрічі спікерки від Pact Ukraine представили результати діяльності хабів та жіночих організацій «Суперсили» під час кампанії «16 днів проти насильства». Так, інформаційною роботою в соціальних мережах було охоплено близько 230 тис осіб, майже 5000 осіб були долучені до тематичних заходів, у загальній кількості проведено 134 різноманітні заходи. Для ознайомлення з практичним досвідом проведення кампанії були запрошені представниця Східного хабу Дарія Велигодська та представниця ГО «ДОМ4824» Наталія Вишневецька, які презентували підсумки діяльності своїх організацій протягом кампанії.

Традиційно до спільноти практиків офіс Pact Ukraine запрошують досвідчених експерток. Цього разу міжнародні гості Кейт Байом та Міліці Паніч з Глобального офісу Pact поділилилися рекомендаціями по проведенню прикладного політико-економічного аналізу при розробці адвокаційної кампанії.
У другій частині заходу були представлені результати конкурсу успішних адвокаційних кампаній в громадах від жіночих правозахисних організацій. Номінувалися наступні кейси:
- відкриття в Івано-Франківську притулку для жінок, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства/ ГО «Д.О.М.48.24»;
- створення в Краматорську сучасного перинатального центр/ ГО «Смарта»;
- приєднання Вінницької міської ради до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків/ГС «Інститут місцевої демократії «Відкрите суспільство»;
- можливість для військовослужбовиць/ців отримувати належне медичне забезпечення відповідно до гендерно чутливих потреб/ГО «Жіночий ветеранський рух»;
- покращення забезпечення захисту своїх прав під час пологів у породіль зі Львівської області/ГО «Природні права України».
Переможницями стали ГО «Смарта» та «ГО «Д.О.М.48.24», які отримали в подарунок сертифікати для друку посібників з адвокації від Pact Ukraine.
Захід проходив в рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Pact Ukraine за підтримки Міністерства закордонних справ Канади та Embassy of Canada to Ukraine.