Стамбульській конвенції – 10 років

Стамбульській конвенції – 10 років

10 років тому 11 травня  2011 року був відкритий до підписання революційний документ – Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, або Стамбульська конвенція.

Документ став першим міжнародним документом, що стосується насильства саме проти жінок. Положення Конвенції охоплюють сфери захисту жіноцтва від усіх форм насильства та надання йому необхідної допомоги, забезпечення підтримки організацій, міжнародної співпраці та інше.

За даними офіційного сайту Конвенції на червень 2018 року, 34 країна ратифікувала Конвенцію, 16 країн лише підписали. Україна є країною-підписантом з 7 листопада 2011 року, але досі через певні бар’єри Документ залишається нератифікованим. Українське суспільство постійно активно виступає за прийняття Стамбульської конвенції, одним з доказів чого є минулорічний збір 26000 підписів під електронною петицією до Президента України. До поки через технічне доопрацювання положень Документу у профільних міністерствах процес затягується. До 10-річчя події в Україні велика кількість громадських організацій проводили тематичні зустрічі, флешмоби, круглі столи, основним меседжем яких був суспільний заклик до ратифікації Конвенції задля забезпечення захисту жіноцтва від гендерно зумовленого насильства.