Старт реалізації мініпроєктів

#Мініпроєкти

Однією з цілей діяльності Центру гендерної культури є досягнення ефекту ланцюжкової реакції, що передбачає розвиток ініціатив випускниць різноманітних програм проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді».

Саме для досягнення цієї цілі у грудні 2019 р. ЦГК було оголошено конкурс міні-проєктів, метою якого був вибір організацій та індивідів, які започаткують сталі громадські ініціативи з гендерних питань на сході України.

До розгляду було подано 50 заявок, 32 з них були затверджені відбірковою комісією для фінансування.

Станом на 19 травня ХОГРЦ уклав 25 угод з грантоотримувачами для реалізації мініпроєктів у Харківській, Луганській та Донецькій областях. Хоча тривалий карантин вносить свої корективи у діяльність та формат мініпроєктів, активна робота розпочалася.

Завзято працюють учасниці Майстерні гендерночутливого вчительства, вони впроваджують 11 мініпроєктів у загальноосвітніх навчальних закладах. В результаті реалізації цих ініціатив очікується створення гендерних освітніх центрів, що будуть підвищувати рівень гендерної культури як шкільної спільноти, так і місцевих громад. Cinema Studio-простір, «STEAM-Club#Together», Genderspace, Штаб гендерної рівності «Крила», «Гендерний центр для дівчаток та жінок» – неповний перелік освітніх ініціатив.

Другий за чисельністю блок – мініпроєкти, що надають різноманітні освітні послуги та підвищують лідерський потенціал жінок. Це і школи підприємництва для жінок, Академія лідерства, дистанційні ІТ-курси, і також нетрадиційні проєкти, на кшталт, «Міський простір очима жінок» або «Агенція творчих ідей».

Цікаві художньо-просвітницькі проєкти націлені на зміни у суспільній свідомості та подолання гендерних стереотипів. Сюди можна віднести серію перфомативних мистецьких заходів «ПрозораЯ (Білим по білому)», художній проект та лекційну програму «Out of Scope» та відеопроєкт #Справжні.

Три проєкти підтримують вразливі групи жінок, а саме: жінок з інвалідністю, ВПО та жінок, які страждають від післяродової депресії.

Програма мінігрантів реалізується в межах проєкту «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді», який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Загальний обсяг фінансування для даного конкурсу становить 120 000 (сто двадцять тисяч) євро. Максимальне фінансування для організацій пропонувалося 5 тис євро, для індивідів – 1 тис євро.

Ознайомитися детальніше з тематикою мініпроєктів можна за посиланням: https://www.genderculturecentre.org/miniproiekti/ та на сторінці Центру гендерної культури у фейсбуці за хештегом #Мініпроєкти.