Створено Коаліцію «Харківщина 1325»

Створено Коаліцію «Харківщина 1325»

Напередодні Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» у Харківському регіоні створено Коаліцію «Харківщина 1325».

Меморандум про співпрацю підписали представниці та представники 10-и громадських організацій, 5-и вишів сектору безпеки та оборони, а також Департаменту освіти та науки Харківської обласної державної адміністрації.

Вони об’єднують зусилля та ресурси, щоб ефективно реалізувати місцевий план дій 1325 «Жінки, мир, безпека» в Україні на 2021-2025 роки, просувати його належне фінансування, а також сприяти тому, щоб жінки мали рівноправний доступ до процесів відновлення миру й недопущення конфлікту. Це стало можливим завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду. Коородинує діяльність Коаліції Центр гендерної культури.

Перші спільні заходи Коаліції присвячені Міжнародній кампанії «16 днів проти насильства», зокрема флешмоб у соціальних мережах «Запам’ятай жест про небезпеку» і підготовка матеріалів для учительства, які допоможуть проводити заходи кампанії у закладах освіти.

В своїй діяльності Коаліція буде спиратися на методику та досвід розбудови коаліцій у Запорізькій, Вінницькій, Хмельницькій, Луганській та Дніпропетровській областях у 2017-2021 рр, що успішно здійснили моніторинг виконання місцевих планів дій, оцінку потреб цільових груп та адвокацію врахування цих потреб у Національному та місцевому планах, реалізацію комунікаційних кампаній та проєктів, спрямованих на виконання місцевих та галузевих планів дій у співпраці з органами влади та сектором безпеки та оборони.

Об’єднання представників та представниць державних та комунальних установ, громадських організацій, закладів освіти різних рівнів акредитації, ЗМІ та фізичних осіб в Коаліцію «Харківщина 1325» є відкритим для усіх зацікавлених сторін.

Проєкт реалізовується за фінансової підтримки Офісу Координатора з питань допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках восьмого раунду програми «Development Cooperation Partnership Program». Відповідальність за зміст матеріалів несе Український Жіночий Фонд.