Сучасна сім’я: традиції та варіації

18 – 20 серпня у Харкові відбувся Форум «Сучасна сім’я: традиції та варіації», що було проведено за підтримки Київпрайд та PACT у рамках програми громадських активностей «Долучайся», що фінансується Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID).

У рамках форуму відбулися різноманітні заходи, серед яких: Performance-talk «Культура згоди у сім’ї, стосунках, сексі»; лекція-презентація «Еволюція сім’ї: від мамонтів та збирательства до гендерних ролей»,  дискусія «Сучасна сім’я: традиції та варіації», тренінг-діалог «Ненасильницьке спілкування», перфоманс Плейбек-театру «Живе дзеркало». У Форумі взяли участь гендерні експертки та експерти з Харкова, Києва, Полтави, представники та представниці громадських організацій, активістки та активісти, яких цікавлять питання, пов’язані з організацією, життєдіяльністю, проблемами  такої важливої інституції суспільства як сім’я. Разом із ведучими учасники та учасниці шукали відповіді на різноманітні запитання серед яких: що таке сім’я, як вона з’явилася, змінювалася у різні історичні епохи та продовжує  трансформуватися, які відносини у сім’ї є найбільш ефективними, якими є шляхи вирішення проблем.

 

У проведенні лекції «Еволюція сім’ї: від мамонтів та збирательства до гендерних ролей» взяв участь Музей жіночої та гендерної історії, різноманітні експонати якого продемонстрували приклади традиційної сім’ї (арт-проекти «Батьківство це…», дитячі малюнки), так й позитивні приклади деконструкції моделей сучасної сім’ї (на прикладі книги Л. Денисенко «Майя та її мами»).