Тест-драйв «Професія – за покликанням»

Обирай професію за покликанням

2 листопада відбувся фінальний захід в рамках інформаційної кампанії «Обирай професію за покликанням», що проводилася за ініціативи Центру гендерної культури.

В результаті кропіткої організаційної роботи у приміщенні Арт-заводу «Механіка» зібралися понад 20 команд вищих навчальних закладів та школярство Харківщини.

Основна мета тест-драйву – демонстрація школярству  особливостей професій, які традиційно у суспільстві вважаються виключно «чоловічими». Запропоновані активності стали для дівчат та хлопців, батьків, вчительства гарною можливістю тестування власних професійних уподобань та подальшого свідомого вибору.

Протягом п´яти годин діти та дорослі брали активну участь у яскравих майстер-класах на 25 тематичних точках.

На вході до простору професій гості знайомились зі справжньою військовою та рятувальною технікою. За допомогою водіїв діти вивчали зсередини устрій пожежно-рятувальних машин та зенітно-ракетних комплексів.

Далі на тест-драйві відвідувачок та відвідувачів чекали фізичні та хімічні досліди, тестування їжі, підкорення висоти, робототехніка, безпосереднє спілкування з викладачками та викладачами, студентством вишів та тестування професійних здібностей від Харківського обласного центру зайнятості.

Паралельно, в окремо виділеній спікер-зоні, майбутнім абітурієнтам, абітурієнткам та їх батькам пропонувалися цікаві майстер-класи, коуч-сесії та воркшопи від запрошених спікерок і спікерів. «Чи є місце в армії жінкам та дівчатам? Що таке доповнювана віртуальна реальність? Як створити власну комп´ютерну гру?». Такі питання піднімалися та обговорювалися в інтерактивній формі з ведучими тематичних сесій Христиною Бойчук, Оленою Голембовською, Павлом Москаленко та Кариною Фалько.

Креативна івент-зона стала площадкою для демонстрації творчих номерів від вищих навчальних закладів – Національного університету цивільного захисту України, Української інженерно-педагогічної академії, Харківської державної академії фізичної культури, Національної академії Національної гвардії України та танцювального колективу «Total Answer Dance».

Виступи артистів та конкурсні завдання від ведучих супроводжувалися заохочувальними призами, що надали партнери заходу – видавництво «Ранок», Харківський технологічний університет «Шаг» та «ІТ-універ».

Центр гендерної культури щиро дякує всім партнерам за активну участь та співпрацю. Незабутні знайомства на тест-драйві та нові знання мотивуватимуть старшокласниць та старшокласників до майбутнього свідомого вибору професії за покликанням.

Партнери: Департамент науки і освіти ХОДА, Харківський обласний центр зайнятості, видавництво «Ранок», ХНУ ім. В. Н. Каразина, IT-Univer, Національний фармацевтичний університет, Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського «ХАІ», Харківський інститут ДВНЗ «Університет банківської справи», Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Харківський національний медичний університет, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Фонд «Професійний розвиток Харкова», Харківський технологічний університет «ШАГ», Національна академія Національної гвардії України, Регіональний центр інноваційних технологій будівництва та промисловості, НТУ «Харківський політехнічний інститут», Військовий інститут танкових військ НТУ «ХПІ», Українська інженерно-педагогічна академія, Національний університет цивільного захисту України, Харківська державна академія фізичної культури, Коледж переробної та харчової промисловості Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка, Харківський національний університет радіоелектроніки.