
До Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, що відзначався 30 липня, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш виступив із посланням до світової спільноти, в якому проаналізував глобальну ситуацію та навів фактичні дані про кількість жертв.
На його думку, у ситуацію найчастіше попадають беззахисні люди, які стикаються щоденно з війною, жебрацтвом та дискримінацією. У групі підвищеного ризику – мігранти та біженці. «Тисячі людей загинули на морі, в пустелях і місцях утримання під вартою, потрапивши в руки торговців людьми», – зазначив Антоніу Гутерреш.
Озвучені статистичні дані вказують на масштабність антигуманного світового явища: в період з 2003 по 2016 роки виявлено 225 тис. жертв торгівлі людьми, серед яких 72 % дівчата та жінки. До речі, в Україні згідно даних Національної поліції у 2018 році зафіксовано 223 постраждалих.
Як повідомив Генеральний секретар, завдяки багатостороннім зусиллям урядів країн був досягнутий певний прогрес у запобіганні торгівлі людьми, особливо жінок і дітей, та покаранні винних. За його словами, у більшості країн прийнято необхідні закони, і навіть вже в деяких з них винесено перші обвинувачувальні вироки.
Проте Антоніу Гутерреш наголосив, що потрібно зробити багато кроків для викриття транснаціональних мереж торгівлі людьми та приведення винних до відповідальності. Але в першу чергу країнам необхідно забезпечити своєчасне виявлення та захист постраждалих від трудової експлуатації та рабства.