Тренінг для ведучих тренінгів з гендерної тематики

Тренінг для ведучих тренінгів з гендерної тематики

Центр гендерної культури почав важливу багаторівневу Програму з підготовки ведучих тренінгів з гендерної тематики. Мета Програми – збільшення тренерської команди за рахунок нових людей, спроможних проводити заходи з гендерної тематики у формі тренінгів на високому теоретичному та практичному рівнях.

17 жінок і дівчат, різного віку, різного соціального походження, різного соціального стану, різного досвіду стали учасницями Програми. Серед них студентки, вчительки, громадські діячки та волонтерки. Всіх об’єднало бажання поглибити знання з теорії гендеру та навчитися застосовувати їх під час проведення власних тренінгів з гендерної тематики.

Перший етап навчання – теоретичний, почався з відвідування Музею жіночої та гендерної історії та продовжився в готельному комплексі «Карнавал» Зміївського району Харківської області. Три повних робочих дні учасниці активно працювали та взаємодіяли між собою. Для навчання були розроблені вправи, зміст яких дав можливість усвідомити важливі аспекти гендерної теорії та зрозуміти принципи та задачі тренінгового навчання. Теми  вправ та обговорень різноманітні. Наприклад,  «Стать і гендер», «Ціна гендерних стереотипів», «Прояви гендерної дискримінації», «Організаційні моменти проведення тренінгів», «Основні функції ведучих тренінгів», «Невербальні засоби підсилення комунікативної позиції ведучих» тощо.  Під час обговорень – відверті історії життя, багато запитань, широкий обмін досвідом. Результатом роботи стало створення трьох програм для шестигодинних тренінгів.

Другий етап – самостійна робота. Учасниці мали за десять днів розробити програму та підготувати презентацію трьохгодинного тренінгу для конкретної цільової аудиторії.

Наступний етап – практичний. Протягом двох днів всі учасниці не тільки презентували свої програми, але ж і проводили по одній-дві вправи з усіма присутніми. Не все вдалося. Були помилки, зайве хвилювання, проблеми з презентаціями, що не відкривалися. Але ж нікому не обіцяли, що буде легко. Конструктивна критика з боку присутніх, їх бажання допомогти, спільне обговорення та пошуки шляхів вирішення проблем  переконали учасниць, що вони вже можуть проводити власні тренінги.  

Що далі? Кожна учасниця Програми взяла зобов’язання провести п’ять гендерних тренінгів та звітувати про це належним чином. І тільки тоді тренерські вміння можуть бути підтверджені документально, тобто Сертифікатом. «Велика вдячність досвідченій команді Центру гендерної культури  за такий потрібний і цікавезний тренінг для майбутніх тренерок»…«Вражена моїми активними, позитивними, творчими, натхненними партнерками»…«Дуже рада знайомству з усіма учасницями. Це такі неординарні, сильні духом, впевнені, незалежні особистості, що їм усе буде до снаги»…