
Одним з важливих та цікавих заходів, що проводиться у рамках проєкту за підтримки Європейського Союзу «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав та можливостей жінок і молоді» є моніторинг сексистської реклами.
Для проведення моніторингу Центром гендерної культури були розроблені Методичні рекомендації.
1 хвиля моніторингу пройшла з 1 березня до 30 квітня 2018 р. В результаті проведення 76 волонтерів і волонтерок було залучено до проведення моніторингу; зібрано 88 фактів, що підтверджують розміщення сексистської реклами; підготовлено і передано 60 скарг до Індустріального гендерного комітету з реклами, Держспоживстандарту, Експертної ради при Мінсоцполітики, офісу обмудсмена.
Результатами другої хвилі моніторингу (1 квітня – 31 травня 2019 р.) стали: 24 повідомлення про розміщення рекламних оголошень, що містили ознаки сексизму; 20 звернень до розгляду представництвом Індустріального гендерного комітету з реклами у Харківській області.
9 жовтня у Центрі гендерної культури розпочалася третя хвиля Моніторингу.
З активістами та активістками Харківської обласної молодіжної громадської організації «Харківський центр волонтерів» було проведено тренінг, під час якого присутні усвідомили різницю між поняттями «стать» та «гендер», обговорили причини виникнення гендерних стереотипів та їх вплив на життя людини. Більша частина заняття була присвячена методиці виявлення в рекламних оголошеннях ознак сексизму.
Центр гендерної культури запрошує відповідальних і уважних волонтерок/волонтерів, яким цікаво проінспектувати рекламні оголошення на предмет наявності ознак сексизму і звільнити рекламні площі та ЗМІ м. Харкова та Харківської області від реклами, що дискримінує людей за ознакою статі та/або гендерної ідентичності, приєднатися до активної фази Моніторингу.
Для цього потрібно сфотографувати рекламу з ознаками сексизму, розмістити її на сторінку ФБ з позначенням адреси або місця, де розташована реклама.