Український Жіночий Фонд оголошує конкурс грантів швидкого реагування для жіночих/феміністичних організацій в рамках Проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна»

golos zhinok i liderstvo

У відповідь на критичну ситуацію, викликану військовими діями Російської Федерації проти України, Український Жіночий Фонд (УЖФ) оголошує конкурс грантів швидкого реагування в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна». Конкурс спрямований на посилення спроможності жіночих/феміністичних організацій реагувати на нагальні проблеми та виклики, з якими стикаються жінки та дівчата, з акцентом на потреби вразливих груп жінок і дівчат.

Гуманітарна криза, викликана військовою агресією РФ проти України, поставила під загрозу базові потреби жінок та дівчат, такі як доступ до їжі, води, засобів гігієни, медикаментів, тощо. Через бойові дії багато жінок та дівчат а також їх сім’ї вимушено стають тимчасово переміщеними особами.  Жінки і дівчата а також їх родини залишаються без доходу через масове закриття бізнесів та підприємств, що робить їх економічно уразливими. Досить часто матері стають єдиними опікунками дітей. Біженки та їх родини вразливі до крайньої бідності, ризиків для фізичного та психічного здоров’я, ризиків постраждати від торгівлі людьми. Частина жінок і дівчат вже постраждали від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни чи стикаються із домашнім насильством за відсутності дієвої допомоги. Таким чином, жінки і дівчата, які постраждали від наслідків війни, стають все більш вразливими, а також мають дуже високі ризики для життя та благополуччя їх та їх родин.

Жіночі/феміністичні організації мають великий потенціал для запобігання та реагування на ризики, з якими стикаються жінки і дівчата, особливо з вразливих груп, через наслідки війни в Україні. Водночас, жіночі/феміністичні організації мають посилювати свою спроможність та виробити нові моделі для ефективного реагування на швидкозмінний контекст війни та її наслідки.

Мета конкурсу – посилення спроможності жіночих/феміністичних організацій в реагуванні на нагальні проблеми, викликані військовими діями Російської Федерації проти України, з акцентом на потреби вразливих груп жінок та дівчат.

Кінцевий термін подання пропозицій: безперервний

Тривалість проєкту: до 3-х місяців.

Сума гранту: 200 000 грн.