Українському жіночому фонду 20 років

Українському жіночому фонду 20 років

Український Жіночий Фонд народився 21 листопада 2000 року. Упродовж 20 років він залишається єдиним жіночим фондом в Україні. За цей час УЖФ підтримав понад тисячу проєктів на суму, яка перевищує еквівалент 3 млн доларів США. Нині це один із найбільших жіночих фондів у Центральній та Східній Європі.

Розпочалася історія  також із дня народження – 10-річчя Глобального фонду для жінок.

До свого ювілею міжнародний фонд запропонував жіночим / феміністичним організаціям спробувати себе в ролі грантодавців. Інформаційно-консультаційний жіночий центр

отримав $10 000 і надав міні-гранти громадським організаціям – так почалась історія довіри.

У той час скорочувалися жіночі програми міжнародних організацій в Україні. Активістки ІКЖЦ Олена Суслова та Людмила Безсонова побачили вихід у створенні фонду, який буде системно мобілізовувати ресурси для захисту прав жінок і використовувати їх для підтримки жіночих / феміністичних організацій. Так почалась історія про розширення можливостей і посилення українського жіночого руху.

Для Українського Жіночого Фонду відкрилися двері жіночих фондів інших країн. Вони засвідчили, що феміністичні цінності і рівні можливості – це реальність і шлях до успіху всього суспільства. У США, Мексиці, країнах Західної Європи вже тоді просто і відкрито говорили про права жінок і збирали мільйони на їхню підтримку. І фандрейзинг розглядався не як жебрацтво, а як внесок у цінності. Так почалась історія про нову культуру філантропії для підтримки жінок в Україні.

2003 року УЖФ став міжнародним фондом, поширивши свою діяльність на всі регіони України, а також на Молдову й Білорусь. Того ж року разом із партнерами УЖФ уперше зібрав майже $100 тисяч для боротьби з раком молочної залози завдяки акції «Краса заради життя» – так почалась історія про жіночу солідарність і взаємопідтримку.

20 років УЖФ працює заради жінок як частина жіночого руху, джерело для підтримки та партнерства в ньому. Команда фонду вірить,  що все буде фемінізм!