Уряд України створює рівні можливості жінкам та чоловікам у формуванні безпекової політики

Уряд України створює рівні можливості жінкам та чоловікам у формуванні безпекової політики

Цього року виповнюється 20-та річниця прийняття резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» – першого міжнародного документу, в якому піднялася проблема невідповідного і виняткового впливу збройного конфлікту на жінок.

З нагоди річниці Уряд України затвердив  новий Національний план дій з виконання резолюції на період до 2025 року. Цей план  дозволить забезпечити рівну участь жінок та чоловіків у подоланні збройних конфліктів, встановленні миру, а також протидію насильству за ознакою статі.

Завдяки документу буде:

  • створено правове підґрунтя для ідентифікації безпекових викликів, запобігання таким викликам та реагування на них;
  • створено нормативно-правові умови для рівноправної участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень щодо запобігання конфліктів, надання допомоги постраждалим, постконфліктного відновлення у мирних переговорах;
  • посилено взаємодію державних органів та громадських об’єднань.

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина зазначила, що в Національному плані враховано пріоритети Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО. Вона базується на рекомендаціях Північноатлантичного Альянсу, зокрема щодо реформ у секторі безпеки і оборони, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Деталі на Євроінтеграційному порталі🔗 bit.ly/37Q2com