В академії пройшла виставка «Страшні слова, коли вони мовчать»

В академії пройшла виставка «Страшні слова, коли вони мовчать»

Національна академія Національної гвардії України приєдналася до Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства», що проводиться щорічно з 25 листопада по 10 грудня. В академії за підтримки Центру гендерної культури було зорганізовано виставку «Страшні слова, коли вони мовчать». Завдячуючи  виставці курсанти й курсантки, офіцери та офіцерки Академії зрозуміли, що насильство залишається серйозною проблемою для усіх держав, незалежно від культури, регіону, мирного часу, конфліктів або стихійних лих. Воно набуває багатьох форм, та занадто часто суспільство заплющує на нього очі.

«Виставка «Страшні слова, коли вони мовчать» допомогла мені зрозуміти, що насильство має серйозні наслідки для суспільства, передається від одного покоління до іншого. Я впевнений, що припинення насильства є обов’язком кожного і кожної. Насильство порушує та підриває права та основні свободи людини», – зазначає курсант  командно-штабного факультету Владислав Губський.

35 % жінок потрапляють до «швидкої допомоги» через тілесні ушкодження пов’язані зі знущаннями, 30-40% зґвалтувань припадає на частку членів сім’ї,  щорічно150 000 звернень надходить до МВС України щодо випадків насильства у сім’ї, 60% убивств жінок пов’язані з насильством у сім’ї, 30 % жіночих самогубств пов’язані з насильством у сім’ї… Страшна статистика до якої виставка  привернула увагу гвардійців та не залишила їх байдужими.

«Дивлячись на ці цифри, розумієш, що питання насильства повинні вирішуватися всім людством, бо можуть стосуватися кожного та кожної. Та стереотипні фрази б’є – значить любить обов’язкового треба заміними на б’є – значить стаття 121, 122, 125, 126, та 127 Кримінального кодексу України, а ніяк не любов», – наголошує курсантка гуманітарного факультету Софія Лаврова.

Виставка «Страшні слова, коли вони мовчать» в рамках Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» надала чітке розуміння того, що мовчання не зупинить насильство, його можна подолати тільки разом!