В Музеї жіночої та гендерної історії розпочала роботу виставка “Культура дітонародження: народжуватися та народжувати”

виставка “Культура дітонародження: народжуватися та народжувати”

30 вересня 2021 року у Музеї жіночої та гендерної історії відбулося урочисте відкриття виставки “Культура дітонародження: народжуватися та народжувати”.

Перед презентацією виставки гостей очікувало урочисте знайомство та вітання від партнерських організацій Центру гендерної культури. Так з вітальним словом до учасниць та учасників заходу звернулися: Альона Дмуховська – проєктна менеджерка Національного бюро програми ЄС “Креативна Європа” в Україні, Юлія Карпачова – заступниця начальника відділу у справах сім’ї та по роботі з громадськістю Департаменту соціального захисту ХОДА, Тетяна Чернецька – проєктна менеджерка Центру гендерної культури.

У відкритті також особисто взяли участь представниці європейських жіночих музеїв, серед яких Стефанія Пітшайдер – фахівчиня жіночого музею м. Гіттісау та Габі Франгер – координаторка Міжнародної асоціації жіночих музеїв.  Спеціально запрошені гості звернулися до учасниць події з теплими словами привітань, а також розповіли про перебіг проєкту в інших країнах.

Родзинкою відкриття стали творчі номери від лауреатів всеукраїнських дитячих вокальних конкурсів Катерини та Іллі Коновченко, а також зворушливе виконання авторських пісень під супровід бандури від кандидатки мистецтвознавства Вікторії Чуркіної. Після урочистого відкриття Тетяна Ісаєва – директорка Музею жіночої та гендерної історії провела першу екскурсію для запрошених гостей, в ході якої всі мали можливість познайомитися з новими тематичними експонатами, що розкривають певні аспекти культури дітонародження.