В Україні підписано документ про невідкладні заходи з протидії насильству

Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству

21 вересня Президент України підписав указ “Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства”.

Нормативний документ був підписаний Володимиром Зеленським під час офіційної зустрічі  з представництвом громадського та державного сектору. Появі указу передувала кропітка робота багатьох організацій, що надавали власні пропозиції. 

Зі слів Президента України, випадків скоєння домашнього насильства під час карантину у порівнянні з попереднім півріччям стало вдвічі більше. І хоча домашнє насильство в Україні  криміналізовано, механізми роботи профільних законів потребують доопрацювання. На думку Президента послуги для постраждалих  потребують покращення з точки зору доступності.

Володимир Зеленський зазначив, що особисту відповідальність за виконання пунктів Указу покладено на Прем’єр-міністра України, керівників та керівниць профільних урядових інституції, а також голів обласних державних адміністрацій, керівництво ОТГ, обласних, селищних рад тощо.

Ознайомитися з повним текстом наказу : https://www.president.gov.ua/documents/3982020-35069