В Україні відсвяткують Міжнародний день жінок в інженерії

В Україні відсвяткують Міжнародний день жінок в інженерії

23 червня у світі відзначається Міжнародний день жінок в інженерії. Свято вперше відзначило Товариство жінок-інженерів (WES) Великобританії у 2014 році, а у 2016 році отримало підтримку ЮНЕСКО. 

Святкування цього дня підкреслює видимість жінок в інженерії та спрямоване на подолання гендерного розриву в інженерному секторі. Дані дослідження «Жінки та чоловіки в енергетичному секторі України» говорять, що частка жінок серед усіх зайнятих в енергетичному секторі країни становить 23–27 %. Також дівчата загалом утричі менше, ніж хлопці, орієнтовані на опанування професії «інженер».

Цьогоріч USAID Проєкт енергетичної безпеки разом з Дівчата STEM та Науковим містечком “Нова енергія” проводять святкування цього дня в Україні. Жінки-інженерки з енергетичної сфери у коротких відео розкажуть про важливість їх роботи та чому варто обирати кар’єру у сфері інженерії.

Спостерігати за святкуванням на сторінках USAID та Дівчата STEM на Facebook:

В Україні питання видимості та місця жінки в енергетиці та інженерії неоднократно транслюється представницями сфер.На круглому столі “Жінки в енергетиці-2020” було зазначено, що у НКРЕКП 55% керівних посад обіймають жінки. Попри це у сфері досі виникають перепони для кар’єрного зростання жінок. 

Це стосується і оплати праці. За даними Держкомстату, у четвертому кварталі 2019 року заробітна плата жінок становила 78,1% від зарплати чоловіків. Енергетичний сектор не став винятком.

_____

USAID Проєкт енергетичної безпеки (ESP) тісно співпрацює з Урядом України, приватним сектором та громадянським суспільством з метою зміцнення енергетичної безпеки України та перетворення енергетичного сектору країни в сучасну рушійну силу економічного зростання, що орієнтована на ринок та інтегрована в ЄС.Енергетична безпека має вирішальне значення для незалежності та національного суверенітету України. Справжня енергетична безпека вимагає, щоб якісні енергетичні послуги були доступними, безперервними, надійними та безпечними для всіх українців.

Менторська програма #ДівчатаSTEM – перша в Україні програма, яка завдяки співпраці школярок та студенток із успішними менторками, допомагає досягти професійних результатів у STEM-напрямках. Менторки дівчат – унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері, зокрема в IT, енергетиці, науці, астрономії, репродуктивній медицині, корпоративному управлінні, банківській сфері, бізнесі, консалтингу.На сьогодні Менторська програма #ДівчатаSTEM – спільнота 80 успішних жінок в STEM та майже 100 дівчат, які створили власні проєкти https://www.facebook.com/divchataSTEM